اضافه کردن به علاقه‌مندی‌ها

نویسنده(ها)

محل انتشار

-

اطلاعات انتشار

سال

صفحات

۴ صفحه، از صفحه‌ی ۴ تا صفحه‌ی ۴

نمونه هایی از این موتورها در زیر فهرست شده است:
شبکه اینترنت دارای کاربردهای متنوعی است که مهمترین آنها شامل ارسال و دریافت پیام به صورت الکترونیکی بین افراد کامپیوترها، ارتباط مستقیم با کامپیوترهای دور از دسترس '، ارتباطات جمعی علمی و اجتماعی ، انتقال فایل ها ، جستجو برای پیدا کردن فایلها و صفحات وب میباشد. آشنایی با موتور جستجوی گوگل موتور جستجوی گوگل با امکان جستجو به ۲۵ زبان مختلف دنیا، یکی از . Goog e ۱۱۳۳۰۰۰۰۰۰۰۰ قویترین موتورهای جستجوی وب جهانی است که بیش از صفحه وب را پوشش میدهد و دارای سرعت بازیابی قابل قبول (در کمتر از ۰/۵ ثانیه) میباشد که باعث صرفهجویی در وقت محقق می شود. این موتور جستجو از طریق نشانی WWW.google.com -

قابل دسترسی است. برای جستجو در عنوان صفحه ی وب یا موتور جستجوی گوگل یک دایرکتوری مثل Yahoo باید ابتدا کلمات کلیدی یا عبارت خاصی را انتخاب و سپس آنها را در کادر متنی سفید صفحه وارد کرد، سپس روی دکمه جستجو کلیک نمود یا دکمه اینتر را فشار داد تا نتیجه تولیدی شبیه و دستیابی به منابع علمی نزدیک به موضوع مورد نظر به دست آید. عنوان صفحه وب می تواند عنوان یک مقاله، کتاب، نام سازمان، دانشگاه، کالا، خدمات، شرکت، دارو و غيره باشد. هرچه عبارت جستجو اختصاصی تر باشد، احتمال دریافت اطلاعات مورد نظر از طریق تعداد محدودی سایت بیشتر است.
Web Images Groups News Froale Local more breeding advancedSearch برای انجام جستجو در عنوان باید در خانه خالی مخصوصی جستجو ابتدا کلمات allintitle به معنی تمام کلمات کلیدی داده شده در عنوان مد نظر است (بدون فاصله بین کلمات) تایپ نمود، موضوع مورد نظر را وارد نمود و روی گزینه جستجوی گوگل، کلیک یا اینتر کرد. به عنوان مثال، اگر محققی به دنبال اطلاعات در مورد موضوع breeding باشد، برای آن که عبارت جستجو شده در عنوان صفحات وب باشد، باید به صورت زیر عمل کند:

allintitle: breeding در جستجوی یک کلمه باید سعی شود کلمات با نگارش حروف کوچک وارد شوند تا تمام کلمات صرفنظر از دارای حروف کوچک و بزرگ یا حروف کوچک جستجو شوند.
همینطور بسیاری از این موتورها امکان جستجو با استفاده از علامت ۰ را دارند. این علامت این امکان را فراهم میسازد که کلمات متفاوت دیگری که با کلمات این حروفب شروع می شوند مورد جستجو قرار دهند. در موتور جستجوی گوگل امکان استفاده از عملگرهای منطق بولی وجود دارد .که در زیر شرح داده شده است

راهنمای دریافت مقاله‌ی «نمونه هایی از موتورهای جستجو» در حال تکمیل می‌باشد.

دریافت فایل PDF

۸۰۰۰ تومان

دریافت فایل Word + PDF

۹۰۰۰ تومان