۱مناسب سازی فضای شهری برای معلولین با استفاده از تمامی حواس انسانی
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: همایش ملی مناسب سازی محیط شهری، سال
تعداد صفحات: ۱۰
در سالهای اخیر طراحی فضاهای قابل دسترس برای همگان دغدغه ی متخصصین بوده است. با وجود علاقه ای که برخی نهادها به "دسترسی" و" قابل زندگی بودن" فضاها نشان می دهند؛ تا کنون در کشور ما طرحی که نیاز های اکثریت افراد را برآورده نماید جا نیفتاده است. متاسفانه به مساله ی دسترسی در حین طراحی و انتخاب روش طراحی اندیشیده نمی شود.به همین دلیل جا دارد که روش برخورد مناسب با مساله ی دسترسی که در سطح بین المللی به عنوان universal design شناخته می شود تبیین گردد.
امکانات حرکتی و جهت یابی هر فرد ، درون محیط ساخته شده ، مستقیما با کیفیت و کمیت علائم بصری موجود در عناصر تعریف کننده ی فضا و پتانسیل ادراکی بیننده رابطه دارد. در صورت نبود یا عدم کفایت این علائم ، مخصوصا در معماری معاصر، می توان از آگاهی سایر حواس و در نتیجه علائم قابل تشخیص برای همگان بهره گرفت. پتانسیل های این شیوه ی طراحی ، با در نظر گرفتن فواید آن برای کسانی محدودیت های حسی دارند آشکار است. در فرهنگ معاصر فرد مجموعه ای از وسایل ارتباطی نظیر روزنامه ، تلویزیون ، کتاب ، تبلیغات و عکس را که شامل اطلاعات بصری بی شماری هستند را با مفهوم ارتباط یکی می داند. با این حال روش دیگری نیز برای برقراری ارتباط وجود دارد: برقراری ارتباط از طریق اشیا و عناصری که تمامی حواس انسان را تحریک می کنند .در واقع می توان فضاها را به عنوان ترکیبی از علائم و نشانه های حسی قابل استفاده برای جهت یابی و حرکت فرد در نظر گرفت .

۲زدایش عمودی قرص سیلیکان (111) به کمک نور لیزر
اطلاعات انتشار: هشتمین کنفرانس ماده چگال، سال
تعداد صفحات: ۴
در این مقاله یک روش جدید برای زدایش عمودی قرص سیلیکان (111) گزارش شده است . در حالیکه زدایش با استفاده از فاز بخار مخلوطی از محلول اسیدهای فلوئور سیلیسیک (H2 SiF6) و نیتریک انجام می شود نور لیزر، زدایش را در جهت تابش در اثر القا تقویت می کند . زدایش ًآهنگ شدیدا به طول موج نور لیزر و درصد ترکیبات محلول بستگی دارد و حداکثر تا آهنگ 30μm hr قابل دسترسی است . با استفاده از میکروسکوب الکترونی و عکسبرداری اپتیکی به کمک میکروسکوپ ، خالی شدن زیر ماسک مورد بررسی قرار گرفته و نتایج آن گزارش شده است

۳ارائه راهکارهای مناسب سازی محیط شهری سنندج جهت تردد معلولین
اطلاعات انتشار: هشتمین کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک ایران، سال
تعداد صفحات: ۱۶
تسهیل تردد عابرین پیاده در سطح شهر و فراهم آوردن امکان تردد و دسترسی به کارگیری شهری یکی از نقشهای و وظایف اصلی شبکه معابر شهری است. مشکلات و موانع موجود در شبکه دسترسی پیاده شهری وعدم تداوم حرکت در مسیرهای پیاده برای افراد مختلف مانند سالخوردگان، بانوان و معلولین ، سبب عدم امکان حرکت و دسترسی می شود.بنابراین مناسب سازی معابر شهری جهت تردد معلولین و کم توانان بخشی از وظایف عاملان سیستم حمل و نقل شهری است. در اینمقاله سعی شده است تا با بررسی و تحلیل وضعیت تردد معلولین در شهر سنندج تعریف دقیق و مناسب مشکلات موجود، با استفاده از ضوابط داخلی و خارجی، راهکارهای متناسب و هدفمند ارائه گردد. به کمک نتایج ارائه شده در این پژئهش از یک طرف مدیریت شهرسنندج می تواند با ایجاد محیط مناسب پیاده روی و افزایش مطلوبیت این مد سازگار با محیط زیست برای معلولین کمک شایانی به این گروه از کاربران نماید و از سوی دیگر مسئولین سایر شهرها می توانند با ایده گرفتن از این مطالعه موردی به بهسازی وضعیت تردد معلولین در سایر شهرها بپردازند.

۴نقش مکاترونیک در بهینه سازی بهره برداری، نگهداری و تعمیرات بهره ور جامع شبکه های جمع آوری فاضلاب
اطلاعات انتشار: دومین همایش ملی آب و فاضلاب با رویکرد بهره برداری، سال
تعداد صفحات: ۷
یکی از فعالیتهای کلیدی صنعت آب و فاضلاب کشور، نگهداری و تعمیرات تاسیسات موجود است . برای انجام هر چه بهتر این وظیفه، فناوریهای نوینی پا به عرصه وجود گذاشته اند . مکاترونیک یکی از این فناوریها است که به کمک بهره برداران صنایع مختلف از جمله آب و فاضلاب آمده است . با مطرح شدن مکاترونیک، که ترکیبی است از الکترونیک، مکانیک و نرم – افزار، در اواخر دهه 60 میلادى و استقبال گسترده از آن، حرکتی بزرگ برای تبدیل این تکنیک به دانشی فراگیر آغاز شد که حاصل آن تلفیق با فناوری اطلاعات (IT) و بوجود آمدن سیستمهای مکاترونیکی است . یکى از دلایل منحصر به فرد بودن سیستمهای مکاترونیکى، به کارگیرى قدرت محاسباتى بالا و در نتیجه کیفیت و قابلیت اعتماد بسیار بالا است . در این مقاله ضمن معرفی و بررسی راهکارهای ارائه شده در چارچوب مکاترونیک، برای نگهداری و تعمیرات شبکه های فاضلاب، تاثیرگذاری آنها بر راهبری شبکه های مزبور با توجه به شاخص های قابلیت اطمینان و قابلیت دسترسی، مورد بحث قرار می –گیرد .

۵خصوصی سازی و جایگاه تعرفه دسترسی به زیر ساخت در راه آهن
اطلاعات انتشار: دهمین همایش حمل و نقل ریلی، سال
تعداد صفحات: ۱۱
روند تغییرات و تحولات اقتصادی از جمله پیشرفت‌های سریع تکنولوژی، انتقال سریع اطلاعات و ایجاد بزرگراه‌های اطلاعاتی موجب شده‌است تا امروزه بهره‌برداری هر چه بیشتر و پر بازده‌تر از منابع در توجهی ویژه قرار گیرد که صنعت حمل و نقل و به ویژه حمل و نقل ریلی نیز امروزه از این قاعده مستثنا نیست. در این راستا حمل و نقل ریلی با توجه به مزایای آن از یک سو و هزینه های بالای آن در احداث و تعمیر و نگهداری از سوی دیگر، به جهت افزایش کارآیی، بهره وری و البته اقبال عمومی در حوزه های بار و مسافر، در کانون توجه دولت ها قرار گرفته است. کشورهای مختلف برای رسیدن به توسعه پایدار دست به اقداماتی زدند که به آزادسازی اقتصادی موسوم است که مهمترین جنبه آن خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی و واگذاری آنها به بخش غیر دولتی و همچنین پر رنگ کردن بخش خصوصی در احداث و بهره‌برداری از طرح های عمرانی بود. امروزه صنعت حمل و نقل ریلی همچون صنایع دیگر در مقوله خصوصی سازی مورد کنکاش و اجرای راهکارهایی برای نیل به این موضوع قرار می گیرد. در این مقاله ادبیات خصوصی سازی با تأکید بر راه آهن بررسی شده و به صورت مشخص « تعرفه دسترسی بخش خصوصی به زیر ساخت راه آهن» مورد کنکاش قرار گرفته است.

۶ارزیابی شبکه حمل و نقل زمینی به هم پیوسته آسیا، اروپا و افریقا
اطلاعات انتشار: هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، سال
تعداد صفحات: ۸
در این پژوهش ساختار شبکه حمل و نقل زمینی به هم پیوسته آسیا، اروپا و افریقا مورد بررسی قرار می گیرد. جهت ارزیابی ساختار و خصوصیات شبکه یاد شده از نظریه گراف ها و شاخص هایی که طبق این نظریه قابل تعریف است استفاده شده است. این پژوهش شامل دو قسمت کلی می شود. نخست تحلیل اجمالی بر پیوستگی شبکه و در بخش دوم تحلیل های مرتبط با دسترسی شبکه با دو رویکرد توپولوژیک و متریک، ارائه خواهد شد. ساخت ویژگی های ساختاری شبکه، مقایسه زیر شبکه های قاره ای آن و تعیین جایگاه ایران در این گستره از دستاوردهای این پژوهش است.

۷بررسی قابلیت اطمینان توپولوژی شبکه اترنت در کنترل ایستگاه سیستم های قدرت
اطلاعات انتشار: دومین همایش ملی مهندسی برق، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، سال
تعداد صفحات: ۷
هنگامی که طراحان شبکه مدعی اند شبکه آنها، بسیار قابل اطمینان است اساسا بدین معنی است که این شبکه ها می توانند هنگام استفاده، مطابق با نیاز و برای یک مدت طولانی ، آنگونه که مشخص شده است انجام وظیفه نمایند. جهت ارزیابی و بهبود قابلیت اطمینان یک شبکه ، می بایست قادر به اندازه گیری عملکرد آن باشیم. تعریف قابلیت اطمینان در شبکه بر تعریف عدم دسترسی بنا شده است. از این رو جهت ارزیابی و تحلیل قابلیت اطمینان شبکه اترنت از تحلیل درخت خطا استفاده شده است و به این نتیجه رسیدیم که از پنج شبکه محلی (Local Area Network (LAN)) آنالیز شده ، توپولوژی رزروی در عملکرد هر قطع کننده (Breaker) و بازیابی داده های خط تغذیه بیشتر قابل دسترسی می باشند اگر توپولوژی رزروی کلا برای ماشینی کردن ایستگاه استفاده می کند. دسترسی شبکه محلی با هاب اشتراکی رزروی به طور قابل توجهی از توپولوژی های LAN با هاب اشتراکی و سوییچ شده بیشتر است و همچنین دسترسی شبکه محلی سوییچ شده رزروی نسبت به توپولوژی شبکه محلی با هاب اشتراکی رزروی قدری کمتر است.

۸طراحی نانو راکتور سولفونیک اسید آبگریز و بسیار موثر بر پایه سیلیکای متخلخل منظم قابل تنظیم در واکنش ون پچمن
اطلاعات انتشار: پنجمین همایش دانشجویی فناوری نانو، سال
تعداد صفحات: ۸
از میان تعدادی از نانو راکتورهای سولفیک اسیدی مختلف تهیه شده، نانو راکتور 5 که در آن دو گروه اسیدی و فنیلی درون مزوحفرات SBA–15 قرار دارند کاتالیزور فعال و قابل بازیافت در واکنش ون پچمن می باشد. مزوحفرات و گروه های ارگانیک که بصورت کووالانسی به سطح متصل اند محیطی مشارکتی جهت دسترسی موثر واکنشگرها به سایت های اسیدی، فضای کافی برای حلقه زایی و نیز آبگریزی مناسب جهت خروج محصول جانبی آب را فراهم می آورند.

۹بررسی رابطه بین شبکه معابر و برنامه ریزی کاربری زمین با استفاده از GIS در خمینی شهر
اطلاعات انتشار: همایش سراسری سامانه اطلاعات مکانی، سال
تعداد صفحات: ۶
شبکه راه ها از مهم ترین عوامل در برنامه ریزی کاربری زمین به شمار می روند، چرا که انواع کاربری ها بدون درنظر گرفتن دسترسی مناسب، عملاً کارایی خود را ازدست می دهند هرچند که سایر ویژگی های مطللوب را دارا باشند. این باور نقش مهمی را در تعیین روش ها، الگوها و خط مشی های برنامه ریزی شهری و منطقه ای بلاخص برنامه ریزی کاربری زمین ایفا می کند. میزان دسترسی از مفاهیمی مانند فاصله، سرعت سفر، زمان سفر، چگالی و... سنجیده می شود که مجموع عوامل پیش گفته را می توان در مفهموم سطح سرویس خیابان جستجو کرد و بعبارتی سطح سرویس را به عنوان معیاری جهت مشخص کردن میزان دسترسی تلقی کرد. سطح سرویس را می توان به عاملی کمی و قابل اندازه گیری تبدیل کرده و محاسبه کرد، این مفهوم توانایی شبکه معابر را در پذیرش انواع کاربری ها در مجاورت خود می تواند بیان کند به طوری که طراح و برنامه ریز شهری به چیدمان بهینه انواع کاربری ها در درون بافت موجود و شکل گرفته شهری می پردازد. از آنجا که اطلاعات دقیق فضایی در زما نهای خاص مبتنی بر تعییرات انواع کاربری های زمین شهری یکی از مهمترین نیازهای برنامه ریزی و مدیریت فضاهای شهری است کنترل و پی گیری این تغییرات می تواند برنامه ریزان و تصمیم گیران را درباره چگونگی وضعیت توسعه شهر یاری دهد، که در این راستا یکی از اساسی ترین عوامل تأثیرگذار بر تغییرات روند توسعه راه ها و شریان های شهری است. در این فرآیند سیستم اطلاعات جغرافیایی به عنوان یک نرم افزار تحلیلی با دقت تأثیر تغییرات شبکه معابر را بر تحولات کاربری اراضی تجزیه و تحلیل کرده و در چیدمان انواع کاربری ها برنامه ریز را یاری می دهد. در این مقاله برآنیم که به بررسی ارتباط بین شبکه معابر و برنامه ریزی کاربری زمین با استفاده از GIS با بهره گیری از روش تحلیلی، توصیفی، میدانی و با استفاده از منابع کتابخانه ای و اسنادی بپردازیم.

۱۰ارزیابی مخاطرات و تحلیل ریسک در زمینه امنیت اطلاعات
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: هفتمین همایش کیفیت و بهره وری در صنعت برق، سال
تعداد صفحات: ۱۶
ایجاد مدیریت امنیت اطلاعات یکی از نیازهای ضروری شرکت و سازمانهای امروزی می باشد حال باید پرسید دلیل این امر چیست؟ با توجه به مکانیزه شدن کلیه اطلاعات سازمانی و از طرفی سیستمهای IT همواره با مخاطرات حاصل از اقدامات خرابکارانه هکرهای حرفه ای اشتباهات غیر عمدی کاربران در سیستم باعث شده تا اطلاعات در سازمانها و شرکتها مدیریت شوند و از انواع آلودگی و سرقتها مصون بمانند، در این راستا شرکت برق منطقه ای آذربایجان اقدام به پیاده سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات براساس استاندارد ISO 27001:2006 نموده است در پیاده سازی آنچه که اهمیت دارد شناخت مشکلات پیش رو و نحوه ارزیابی مناسب برای کنترل ریسک و خطرات امنیت اطلاعاتی می باشد، با توجه به ساختار شرکت برق و اهمیت اطلاعات آن شناسایی و ارزیابی ریسکهای موجود یکی از ضرورتهای انکار ناپذیر می باشد چرا که ارزیابی مخاطرات، درجه ریسک قبلی را مشخص کرده و امکان تصمیم گیری دقیق برای کاهش و مدیریت این مخاطرات را فراهم می آورد. در این مقاله به نحوه ارزیابی و مدیریت ریسک اطلاعات از نظر صحت ، محرمانگی و در دسترس بودن شرکت برق منطقه ای آذربایجان پرداخته می شود.

۱۱دسترسی پذیری موج دورگه ی پایین در توکامک و بررسی تأثیر کمیت های فرکانس و میدان مغناطیسی
اطلاعات انتشار: کنفرانس فیزیک ایران 1388، سال
تعداد صفحات: ۴
با توجه به رابطه پاشندگی پلاسمای سرد و اعمال شرط تشدید روی ریشه ی رابطه پاشندگی که مطلوب گرمایش موج دورگه ی پایین است، فرکانس دورگه ی پایین بدست آمده سپس از شرط تلاقی دو ریشه، شرط دسترسی پذیری بدست آورده شده است و اثر کمیت های میدان مغناطیسی و فرکانس موج ارسالی با رسم نمودار رابطه پاشندگی بر حسب شعاع توکامک مطالعه شده است.

۱۲بررسی نقش سرویس های دوره ای در بهبود قابلیت اطمینان کلید های فشار قوی شرکت برق منطقه ای اصفهان
اطلاعات انتشار: ششمین کنفرانس ملی نگهداری و تعمیرات، سال
تعداد صفحات: ۱۰
امروزه قابلیت اطمینان و دسترسی به عنوان کلیدی ترین شاخص جهت انجام هر گونه برنامه ریزی های کلان در زمینه های گوناگون از جمله انتخاب ،تعمیر و تعویض تجهیزات در تمام علوم مهندسی مطرح می باشد و در تمامی مطالعات کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد . در این مقاله به ارزیابی قابلیت اطمینان و دسترسی کلید های فشار قوی استان اصفهان پرداخته شده است. در ابتدای شاخص های متداول قابلیت اطمینان کلیدهای فشار قوی معرفی و سپس به بیان معیارهایی که برای مدل کردن هر کلید فشار قوی لازم است،پرداخته شده است، در ادامه مدل کلید ارائه و سپس مدل ساده شده ی آن گردیده است. مقدار عددی شاخص های قابلیت اطمینان کلید بر اساس اطلاعات واحد گزارشات و اطلاعات فنی دیسپاچینگ منطقه مرکزی خروج تجهیزات منطقه ای اصفهان در سال های 1382 تا 1386 به صورت سالیانه محاسبه شده است و با انجام محاسبات لازم میزان دسترسی ، عدم دسترسی و قابلیت اطمینان به صورت سالانه محاسبه گردیده ودلایل شباهت نمودار دسترسی وقابلیت اطمینان بررسی و پس از انجام مقایسه نمودارها عوامل اثر گذار بر قابلیت اطمینان از قبیل سرویس های دوره ای و تعمیرات اساسی بررسی می گردد. مشاهده می گردد که با گذشت زمان نقش سرویس در بهبود قابلیت اطمینان کم می شود و میزان افزایش قابلیت اطمینان پس از هر سرویس نسبت به سرویس قبلی کمتر می گردد تاجایی که کلید باید تویض گردد و یا تعمیرات اساسی روی آن انجام گیرد، که معیارهای بهترین زمان جهت انجام تعمیرات اساسی ارائه گردیده است.

۱۳ارزیابی قابلیت اطمینان و دسترسی کابل های فشار متوسط زمینی شرکت توزیع نیروی برق شهرستان اصفهان
اطلاعات انتشار: بیست و چهارمین کنفرانس بین المللی برق، سال
تعداد صفحات: ۸
امروزه قابلیت اطمینان Reliability و دسترسی Availability به عنوان کلیدی ترین شاخص جهت انجام هر گونه برنامه ریزی های کلان در زمینه های گوناگون از جمله انتخاب ، تعمیر وتعویض تجهیزات در تمام علوم مهندسی مطرح می باشد ودر تمامی مطالعات کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد .در این مقاله به ارزیابی قابلیت اطمینان ودسترسی کابل های فشار متوسط زمینی شرکت توزیع نیروی برق شهرستان اصفهان پرداخته شده است .در ابتدا با معرفی شاخص های متداول کابل های فشار متوسط مدل هر کابل فشار متوسط براساس مدل مارکف ارائه و سپس بر اساس اطلاعات و آمار مربوط به حدود 4 سال (مهر 84 تا مهر 87 ) خرابی کابل ها مقدار عددی قابلیت اطم ینان کابل ها به صورت سالیانه محاسبه شده است .

۱۴معیارهای دستیابی به سرزندگی پایدار در فضاهای عمومی شهرهای جدید با تکیه بر شاخص های توسعه پایدار(مطالعه موردی شهر جدید گلبهار)
اطلاعات انتشار: نخستین همایش توسعه شهری پایدار، سال
تعداد صفحات: ۱۴
شهرهای جدید به دلیل عدم رعایت شاخص های توسعه پایدار با مشکلات کالبدی، اقتصادی، اجتماعی... بسیاری مواجه می باشند. فضاهای عمومی شهری درآنها بدون هیچگونه بار فرهنگی و اجتماعی به حیات خود ادامه می دهند و این امر باعث تشدید بحران هویت و عدم سرزندگی در آنها شده است. باتوجه به اهمیت توسعه شهری پایدار در ادبیات شهرسازی، پرداختن به اصول و معیارهای توسعه سرزندگی پایدار در فضاهای عمومی شهری به عنوان یکی از شاخص های توسعه پایدار، ضروری به نظر می رسد. امروزه تأمین نشاط و سرزندگی شهری به یکی از دغدغه های اصلی نظام های مدیریت شهری به ویژه در کشورهای توسعه یافته تبدیل شده است.(گلکار، 1386 ) هدف از پژوهش حاضر، بررسی معیارهای ارتقاء سرزندگی در فضاهای عمومی جهت نیل به سرزندگی پایدار شهری و بررسی این معیارها در فضای عمومی مرکزشهر جدید گلبهار می باشد. با تکیه برنظریه ها و تجربیات موجود، معیارهای نیل به سرزندگی پایدار در فضاهای عمومی بارعایت شاخص های توسعه پایدارعبارتند از: (تنوع جاذبه ها)، (فعالیت های شبانه روزی)، (قابلیت دسترسی و اتصال)،(آسایش). (بهداشت)، (مشارکت شهروندان)، (زیبایی شناسی)، (خوانایی). براین اساس معیارهای فرعی تاثیرگذار بر هریک از شاخص های اصلی چون تنوع خدمات و دادوستد ، تنوع فعالیت های هنری و سرگرمی، کاربری های مختلط، حمل و نقل عمومی، پیاده روی و دوچرخه سواری، ضوابط برای افراد با نیازهای خاص، امنیت اجتماعی و کالبدی، هویت و حس تعلق به مکان، مدیریت شهری، عدالت و ... معرفی می شوند. از طریق توزیع پرسشنامه و تجزیه تحلیل اطلاعات از روش تحلیل چند متغیره، میزان سرزندگی محدوده مطالعاتی متوسط ارزیابی شد و با استفاده از روش رگرسیون لجستیک میزان تاثیر هریک از شاخص ها در سرزندگی محدوده مطالعاتی مشخص و در پایان راهکارها و جداولی معرفی شده که میتواند مبنایی جهت اولویت بندی شاخص ها و ارتقاء آنها در جهت نیل به . سرزندگی پایدار درمحدوده مطالعاتی باشد 1

۱۵بار تقاضا و مراجعه برای دریافت خدمات درمانی در شهر تهران
اطلاعات انتشار: پايش، بهار, دوره  ۵ , شماره  ۲، سال
تعداد صفحات: ۱۰
در ارایه خدمات بهداشتی – درمانی جامعه گیرنده خدمت و شناخت ابعاد مختلف آن نقش ویژه ای دارد. شناخت ابعاد جمعیت شناختی جامعه و نیازهای مربوط اساس نحوه ارایه خدمت را شکل میدهد. نیازها و تقاضاهای موجود در جامعه تعیین می کنند که خدمات بهینه بهداشتی در سطوح مختلف می توانند باشند، به همین دلایل این پژوهش با اهداف ذیل در سطح تهران انجام گرفت.– تعیین بار تقاضا و بار مراجعه برای دریافت خدمات درمانی در شهر تهران و به تفکیک مناطق– تعیین بار تقاضا و بار مراجعه در گروه های مختلف بیماری– مقایسه بار تقاضا و مراجعه و میزان دسترسی در مناطق مختلف شهر تهران و در گروه های مختلف سنی، جنسی، تحصیلی و گروه های مختلف بیماریاین پژوهش، مطالعه ای از نوع مقطعی بود که در شهر تهران انجام گرفت. نمونه گیری به صورت تصادفی و چند مرحله ای به ترتیب نمونه گیری خوشه ای و در مناطق پنجگانه شهر تهران (شمال، جنوب، مرکز، غرب و شرق) صورت پذیرفت. داده های مورد نظر شامل اطلاعات دمو گرافیک، شکایات جسمی و روانی افراد و مراجعه و مراجعه و یا عدم مراجعه آنان جهت دریافت خدمات درمانی بود که توسط  پرسشنامه جمع آوری شد. 5973 نفر مورد مطالعه قرار گرفتند که 1416 خانوار را شامل می شدند. طبق این یافته ها هر 100 نفر در شهر تهران 122 مورد تقاضا برای دریافت خدمات درمانی داشته اند که 102 موردشان جهت دریافت خدمات مراجعه داشته اند، و در واقع 20 مورد از این 122 مورد اقدامی در جهت دریافت خدمات مربوط نکرده اند.همچنین یافته ها نشان می داد که از نظر آماری تفاوت معنی داری در فراوانی تقاضا در گروه های مختلف سنی و جنسی وجود دارد. تفاوت فراوانی تقاضا، میزان مراجعه و میزان دسترسی در مناطق مختلف شهر تهران نیز از نظر آماری معنی دار بود. در بررسی انجام شده، بعد از آنفلوانزا و سرما خوردگی، بیماری های قلبی و عروقی، موسکولواسکلتال و اعصاب و روان بیشترین فراوانی تقاضا را داشتند.

۱۶استراتژی الکترونیکی و نقش آن در توسعه صنعت بیمه در ایران
اطلاعات انتشار: اولین کنفرانس تخصصی بیمه الکترونیکی، سال
تعداد صفحات: ۱۵
پیشرفت و توسعه بیمه مقارن با توسعه اقتصادی کشورها است بهبود وضعیت اقتصادی افزایش مبادلات بهبود سطح استانداردهای زندگی موجب پیشرفت و توسعه بیمه خواهد شد و متقابلا پیشرفت و اشاعه بیمه نیز در بهبود وضع معیشت افراد و توسعه اقتصادی کشورها موثر خواهد بود صنعت بیمه نیز مانند صنایع دیگر نیازمند انطباق با دگرگونی های جدید شکل گرفته جهانی در ارتباط با مشتری گرایی و کسب رضایت مشتری است ماهیت شرکتهای بیمه ایجاب می کند که در مسیر مشتری مداری حرکت کرده و با کسب موفقیت در حفظ و جذب مشتری دوام و بقای خود را استمرار بخشند دراین رهگذر اگرچه عواملی نظیر نرخ مناسب خدمات مطلوب اطلاع رسانی و تبلیغات و ... در جلب رضایت مشتری نقش اساسی برعهده دارند اما استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات که در دهه اخیر درتمام صنایع مورد توجه قرارگرفته است به عنوان یکی از کلیدی ترین عوامل موفقیت در کسب رضایت مشتری مطرح شده است.

۱۷شبیه سازی تست غیرمخرب توسط امواج التراسونیک به روش بازتاب با پراب موج عمودی در اتصال بین کامپوزیت و آلومینیوم توسط اجزاء محدود
اطلاعات انتشار: اولین کنفرانس تمدید و تخمین عمر سازه های هوایی و صنعتی پیر و فرسوده، سال
تعداد صفحات: ۱۷
این روش معمولترین روش مورد استفاده در آزمون فراصوتی است در شکل 1 دیده می شود تمام یا بخشی از پالس به وسیله نقص درون ماده بازتابیده می شود و توسط پروب سیگنالی که متشکل از فرستنده و گیرنده است دریافت می شود فاصله زمانی بین فرستادن پالس و دریافت پژواک برای تعیین فاصله نقص از پروب استفاده می شود این روش برتری های ویژه ای نسبت به روشهای دیگر بازرسی با امواج التراسونیک دارد که عبارت اند از: نمونه م یتواند هرشکلی داشته باشد و دسترسی به یک طرف قطعه آزمون نیاز است تنها یک نقطه جفت کننده وجود دارد بنابراین خطا به حداقل می رسد. فاصله نقصها را از پروب می توان اندازه گیری کرد.

۱۸جایگاه تاسیسات زیر ساختی بخصوص حمل و نقل و دسترسی در نظام گردشگری و ارتباط ارگانیک آن با دیگر عناصر در راستای مدیریت توسعه گردشگری
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: اولین همایش مدیریت و توسعه گردشگری, چالشها و راهکارها، سال
تعداد صفحات: ۱۱
توسعه فرایند و یک جریان نظام مند مبتنی بر اندیشه می باشد که به دنبال جایگزینی وضع مطلوب به وضع موجود از طریق احیا و تاثیرپذیری ظرفیت های بالقوه است فرایند توسعه در زمینه های مختلفی رخ میدهد ا زجمله این زمینه ها گردشگری می باشدگردشگری مجموعه و نظامی از عناصر به هم پیوسته می باشد که در تمامی مراحل با هم در تعامل می باشند از جمله این عناصر زیرساخت ها می باشند که از نقش حیاتی در فرایند گردشگری و توسعه آن دارا می باشند فراهم شدن دسترسی های مناسب و همچنین زیرساختهای مورد نیاز همچون آب، برق، مخابرات ، بهداشت و درمان از اصول مهم برنامه ریزی توسعه گردشگری است زیرساختهای همخوان با توسعه فعالیت های بخشی یکی از فاکتورهای مههم موفقیت در توسعه گردشگری بوده و درصورت فقدان و توسعه نیافتگی یکی از موانع اصلی توسعه گردشگری خواهند بود آنچه که در توسعه زیرساختها قابل توجه است استفاده جامعه میزبان از این تسهیلات است بدینگونه توسعه گردشگری منجر به توسعه فرابخشی درجامعه میزبان بخصوص جوامع شهری و روستایی شده و میزان رضایت از زندگی مردم بومی را افزایش می دهد در واقع کاربردهای چند منظوره زیرساختها درگردشگری می تواند به پرداخت هزینه زیرساختها که منافع اقتصادی – اجتماعی گردشگری را در بر می گیرد یاری رساند.

۱۹سنجش رضایتمندی از ابعاد دسترسی در سطح محلات شهر بابلسر
اطلاعات انتشار: سومین کنفرانس برنامه ریزی و مدیریت شهری، سال
تعداد صفحات: ۹
دراین مقاله ابعاد مختلف کیفیت و دسترسی به حمل و نقل شهری از دید شهروندان درهریک از محلات 16 گانه شهر بابلسر موردمطالعه قرارگرفت و از روش توصیفی تحلیل استفاده شد و در این راستا از دو شیوه ی مطالعه کتابخانه ای و میدانی به گردآوری دادههای موردنیاز پرداخته شد در مطالعات میدانی تعداد 320 پرسشنامه که با استفاده از فرمول کوکران تعیین شد و بطور متوسط 20 پرسشنامه در هر محله توزیع گردیده است داده ها ی به دست آمده از توزیع پرسشنامه ها با استفاده از نرم افزار SPSS مورد تحلیل و بررسی قرارگرفت ودر قالب میانگین طیف لیکرت و انحراف معیار ارائه شد.

۲۰پلهایتاریخی کردستان نماد زیبایی هندسه و پایداری
اطلاعات انتشار: اولین همایش جلوه های فرهنگی استان کردستان، سال
تعداد صفحات: ۱۰
در سرزمینهای کوهستانی هماره پل یکی از نیازهای مردم میب اشد پلها نه تنها گذر از تنگه های باریک و دره های ژرف را میسر می سازند بلکه در بسیاری از جاها نیز عبور از موانع دشوار و رودخانه ها را آسان می سازند پل ها سازه های ویژه ای هستند که درهر اقلیم و هرشرایطی بایستی هم خوانی ویژه ای با محیط پیرامون بیابند این ویژگی ها می تواند در کنار ویژگیهای مشترک پل ها مانند عبور ایمن و مناسب از روی آن پایداری در برابر عوامل گوناگون بویژه فشار آب، ساختارهای توانمندی را در گذر زمان فراهم آورد استان کردستان با شرایط اقلیمی ویژه کوهستانی و وجود رودخانه های گوناگونجایگاه آفرینش های هنری در ساختار پلها درکنار توانمندی های سازه ای و پایداری بوده است. این نوشتار بر آن است تا به جنبه های گوناگون ساخت پل ها با نگاهی ویژه به نمونه های ارزشمند پلهای استان کردستان بیاندازد آنها را از دیدگاه هندسی و پایداری مورد بررسی قرار دهد با بررسی پلهای استان کردستان در می یابیم که شرایط بسیار پیچیده و سخت کوهستانی در کنار هجوم آبهای فصلی نه تنها ساختمان این پلها را از دیدگاه پایداری توان بخشی کرده است بلکه هندسه و زیبایی هرکدام از این پلها تنوع ویژه و شکلی نیز بدان بخشیده است.

۲۱تاثیر عملکرد تکنیکهای مدیریتدسترسی و تقاطع های همسطح در ایمنی راه ها و مناطق شهری
اطلاعات انتشار: کنفرانس ملی توسعه پایدار و عمران شهری، سال
تعداد صفحات: ۱۰
توسعه پایدار، حمل و نقل سریع و ایمن نیز همانند سایر ابعاد زندگی بشر، هنگامی تبلور پیدا می کند که به صورت نظام مند و براساس منطق علمی پایه ریزی شده باشد، در این فرآیند علمی و نظام مند است که نقش و جایگاه علوم حمل ونقل در توسعه پایدار و اقتصاد جوامع تجلی می یابد. آمار اینگونه بیان می کند که اکثر تصادفات شهری در محل تقاطع های همسطح و دسترسی ها رخ داده اند، که معمولا عدم احقاق شرایط لازم طراحی، عملکردی و کنترلی، این مکان ها را به نقاطی پر حادثه مبدل ساخته است. لذا با انجام تجزیه و تحلیل های آماری و شناسایی عوامل موثر در وقوع تصادفاتناشی از وجود تقاطع ها و دسترسی های موجود در سطح معابر شهری و بررسی و آنالیز مشخصات هندسی معابر مورد مطالعه و تکنیکهای مدیریتدسترسی بکار گیری شده به ارائه مدلی برای تجزیه و تحلیل ایمنی در برخی از مقاطع پر حادثه بخشی از شهر تهران پرداخته شده استکه نتیجتاً مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که عواملی همچون نوع دسترسی، حجم حرکات به ویژه گردش به چپ ها، میانه ها، بریدگی ها، محل دسترسی، زاویه ورود فرعی به اصلی، جزیره ها، روشنایی و کنترل سرعت چگونه بر روی نرخ و یا شدت تصادفات تأثیر می گذارند.

۲۲دسترسی و شمول اجتماعی فضای عمومی: نمونه موردی پارکهای شهری اصفهان
اطلاعات انتشار: کنفرانس ملی توسعه پایدار و عمران شهری، سال
تعداد صفحات: ۱۶
فضای عمومی به اعتبار دگرگونی های اجتماعی کاربران تغییر می یابد و به تبع مدیریت و نظارت آن برای بهره برداری کارآمد تغییر می یابد این تغییرات باید مورد تجزیه و تحلیل قرارگیرند تا از پیدایش اثرات نامطلوب چون رشد بی عدالتی ناسازگاری و افزایش محرومیت جلوگیری شود مساله اصلی تحقیق کاهش حضور افراد درپارکهای اصفهان در سالهای اخیر است این تحقیق درصدد است تا نیازهای کاربران پارکهای اصفهان را به عنوان مهمترین فضای عمومی شهر تحلیل نماید تا ازاین طریق بتوان به شایستگی آن را مدیریت نمود بدین منظور نخست چارچوب مفهومی برای اندازه گیری شمول اجتماعی ارایه شود سپس داده های تحقیق با استفاده از روش های کیفی چون مصاحبه تئوریک نیمه ساخت و مشاهده جمع آوری می شوند و تحلیل می شوند درنهایت راه کارهایی برای افزایش شمول اجتماعی و مدیریت شایسته فضای عمومی ارایه میشود هرچند زمینه تحقیق پارکهای شهر اصفهان هستند اما به دلیل تغییرات اجتماعی جامعه ایران از مدل تحقیق و راه کارها می توان برای مدیریت سایرفضاهای عمومی در دیگرشهرهای ایران نیز بهره جست.

۲۳گونه شناسی محدودیت های دسترسی در شهر
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: شهرداريها، سال
تعداد صفحات: ۷

۲۴ارائه برنامه تعمیرات پیشگیرانه مبتنی بر اصول قابلیت اطمینان و دسترسی برای نیروگاه شهید منتظری اصفهان
اطلاعات انتشار: بیست و ششمین کنفرانس بین المللی برق، سال
تعداد صفحات: ۸
با استفاده از نتایج مطالعات قابلیت اطمینان می توان برنامه های راهبردی و سیاست های کلان نوسازی وتعمیرات را تدوین نمود.در این مقاله تلاش گردید که ابتدا نحوه انجام مطالعات قابلیت اطمینان نیروگاه شه ید منتظر ی اصفهان با استفاده از مدل مارکف بررس ی وسپس با استفاده از نتا یج مطالعات قابلیت اطمینان برنامه تعمیرات پیشگیرانه به نحو ی برای هر واحد نیروگاه ارائه گردد که آن واحد دارای بیشتر ین قابلیت اطمینان و دسترسی گردد. ارائه این برنامه تعمیراتی بر اساس توزیع های احتمال صورت می گیرد که پرکاربرد ترین و سودمند ترین توزیع احتمال جهت انجام ارائه برنامه تعمیرات توزیع وایبل می باشد که تابع قابلیت اطمینان بر مبنای این تابع توزیع محاسبه می گردد. با استفاده از نتایج محاسبات قابل ی ت اطمینان نیروگاه طی سالهای 83 تا 87 تابع قابلی ت اطمینان و دسترسی محاسبه شده را به نحوی ماکز یمم می گردا نیم که توالی تعمیرات پیشگ یرانه بر ای هر واحد نیروگاه بدست آید.همچنین چگونگی ارائه برنامه بروزتری برای 5 سال بعد یعنی تا پایان سال 92 را بررسی می کنیم.

۲۵بررسی نقش کمان های جداکننده در عملکرد شبکه راه های شریانی هنگام بحران
اطلاعات انتشار: نخستین همایش مدیریت بحران در صنعت ساختمان، شریانهای حیاتی و سازه های زیر زمینی، سال
تعداد صفحات: ۱۰
زیرساخت های مهمی چون شبک ههای حم لونقل، انرژی و ارتباطات در اثر وقوع بحران هایی مانند زلزله و سیل آسی بپذیر بوده و عملکرد نامناسب آ نها باعث ایجاد مشکلات فراوان خواهد شد. چنان چه شبکه حمل ونقل در حالت عادی عملکرد مطلوب و قابل قبولی داشته باشد، این شرایط قابل تسری به وضعیت پس از بحران نخواهد بود. با توجه به ماهیت احتمالی بحران، آسیب های وارده به شبکه حمل ونقل جاده ای می تواند با شدت های گوناگون و در محل ها و کمان های مختلف به وقوع بپیوندد. همچنین، کمان های شبکه از ارزش یکسانی برخوردار نبوده و با توجه به وجود یا عدم وجود کمان (های) جایگزین دارای اهمیت و حساسیت متفاوتی خواهند بود. در نتیجه ی تخریب و انسداد کمان های جداکننده، دسترسی از\به یک یا چند بخش از شبکه به کلی از بین رفته و باعث ایجاد مشکلات اساسی در مراحل امدادرسانی و برون بری خواهد شد. بنابراین، تمامی کما نهای جداکننده باید در اولویت اول سرمایه گذاری های پیش از بحران قرار گیرند. تمرکز اصلی این مقاله بر کمان های جداکننده در شبکه حمل ونقل جاده ای شریانی بین شهری ایران و نقش آ نها در شرایط بحران می باشد. پس از اجرای سناریوی وقوع بحران، 36 کمان از 3046 کمان این شبکه که دو درصد از طول کل راه های شریانی کشور را تشکیل می دهد بر دسترسی فیزیکی بخش هایی از شبکه تاثیرگذار هستند. قابل توجه است که تفاوت زیاد و معنی داری بین نتایج حاصل از اولویت بندی اهمیت کمان ها صرفاًً بر اساس عملکرد شبکه در حالت عادی (در نظر نگرفتن هیچ سناریویی برای وقوع بحران) و اولوی تبندی با استفاده از اعمال سناریوی بحران وجود خواهد داشت.
نمایش نتایج ۱ تا ۲۵ از میان ۱۸۲ نتیجه