۱آسیب شناسی سازمانی (organizational pathology)
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: هفتمین همایش حمل و نقل ریلی، سال
تعداد صفحات: ۹
شناخت بی نظمی های اداری که مختل کننده فعالیتهای سازنده و پویایی گروه می باشد کمک شایانی به مدیران و مسئولین سازمانی می نماید تا از این رهگذر در صدد پیگیری و درمان آن برآیند . در این مقاله در ابتدا مقدمه ای در خصوص آسیب شناسی سازمانی آورده شده است و سپس علل بوجود آورنده و ماهیت آنها مورد بررسی قرار می گیرد و در ادامه انواع آسیب های سازمانی و نقش آنها در فعالیتهای سازمان توضیح داده شده است

۲تجربیات کشور سوئد در زمینه رفع کمبود انرژی و حفاظت محیط زیست
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: دومین همایش بین المللی بهینه سازی مصرف سوخت در ساختمان، سال
تعداد صفحات: ۱۵
جامعه جهانی امروزه با دو مشکل بزرگ مواجه است: یکی کمبود انرژی و دیگری آلودگی محیط زیست. کشور ما نیز از این قاعده مستثناء نبوده و بخصوص در زمینه آلودگی میحط زیست با مشکلات جدی روبروست. نیاز به بهینه سازی مصرف سوخت از یک طرف و کنترل آلایندههای محیط زیست از طرف دیگر، از راهکارهای اصلی برنامههای عمرانی کشور است. دراین ارتباط سازمان بهینه سازی مصرف سوخت، با کشور سوئد که یکی از پیشرفتهترین کشورهای جهان در زمینه صرفهجوی در مصرف انرژی و کنترل بهداشت محیط زیست است، قراردادی بسته و بر طبق آن تعدادی از متخصصین را برای دیدن یک دوره آموزشی به آن کشور اعزام نمود. گزارشی که هم اکنون ارائه میگردد، گزارشی از مجموعه تجربیات کشور سوئد در این دو زمینه است.

۳انرژی باد یکی از منابع در جهت تامین نیروی الکتریسیته
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: سومین همایش بین المللی بهینه سازی مصرف سوخت در ساختمان، سال
تعداد صفحات: ۹
محدودیت ذخایر ذغال سنگ از یک طرف و مشکلات زیست محیطی ناشی از مصرف اینگونه منابع انرژی، کشورهای صنعتی را به تجدید سازمان بنیادی در تولید و توزیع انرژی واداشته است. خوشبختانه کشور ما در حال حاضر برای سیاستگذاری در زمینه انرژی سه اصل را به کار می برد: بکارگیری انرژی های تجدید پذیر در کنار سایر منابع همچ.ن منابع فسیلی. صرفه جویی در مصرف انرژی و در نتیجه کندنمودن حرکت رو به زوال منابع سوخت فسیلی. منابع فسیلی که خواه ناخواه به اتمام خواهند رسید و مشکلات ومعضلات زیست محیطی حاصل از اینگونه منابع انرژی ما را به سوی استفاده هر چه کاراتر از منابع انرژی تجدذیدپذیر بخصوص انرژی باد سوق می دهد.

۴بررسی راهکارهای طراحی اقلیمی با توجه به عوامل پنجگانه کل به جزء نگر (مقایسه تأثیر عامل دما و رطوبت)
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: چهارمین همایش بین المللی بهینه سازی مصرف سوخت در ساختمان، سال
تعداد صفحات: ۱۱
از سوی دیگر مبنا و اساس کارهای اقلیمی که تا کنون در زمینه دانش ساختمان صورت گرفته است و در حال حاضر مورد استفاده اکثر ارگانها و سازمان های وابسته قرار می گیرد ، برپایه تقسیم بندی ایران به 4 گروه اقلیمی است . در صورتیکه آخرین و کاملترین پهنه بندی اقلیمی ایران برای استفاده در امور ساختمانی ، حاصل مطالعات و تحقیقات وسیعی در این زمینه است که به سفارش مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن توسط آقای مهندس کسمائی انجام گرفته ، هنوز برای اکثر معماران و دانش پژوهان نا آشناست .در این مقاله با نگرش متفاوت ، سعی در بیان ابزار و روشهای دستیابی به اهداف طراحی اقلیمی در پهنه بندی جدید ایران به کمک روش متفاوتی است که در آن با شناخت عامل یا عوامل اصلی ایجاد بحرانهای اقلیمی در بنا ( سرما ، گرما ، رطوبت ، بارندگی و ...) ، با سیر جریانی که از کلیات به اجزاء منتهی می گردد ، بهترین شرایط تهیه طرح اقلیمی را فراهم می سازد . بر همین مبنا مراحل مختلف طراحی به 5 جزء تقسیم شده اند که عبارتند از :1–اجتماع و پراکنش واحدها 2–تعیین کلیات ساختار کالبدی بنا 3– طراحی پلان و نما 4– محوطه سازی 5– طراحی جزئیات اجرائی بنا .با معرفی روشهای گوناگون جهت مقابله با عوامل بحرانی و یا استفاده از شرایط مطلوب آب و هوائی در هر یک از مراحل فوق ، امکان بهره برداری بهینه از شرایط طبیعی جهت گرمایش و سرمایش بنا و تأمین شرایط آسایش تا حد قابل توجهی فراهم می گردد که این امر بالطبع کاهش تأسیسات حرارتی و برودتی ، کاهش هزینه های سوخت و تأسیسات ، کاهش آلودگی محیط زیست طبیعی و مواردی از این دست را به همراه دارد .

۵ارزیابی آیین نامه های گودبرداری معتبر دنیا و مقایسه آنها با مقررات موجود در داخل کشور
اطلاعات انتشار: ششمین کنفرانس تونل ایران، سال
تعداد صفحات: ۲۶
عملیات گودبرداری در زمره عملیات های خاکی خطرناک قرار دارد. بر اساس آمارهای موجود همه ساله در پروژه های گودبرداری بدلیل عدم رعایت اصول ایمنی، انسان های زیادی جان خود را از دست داده یا صدمات شدیدی می بینند. امروزه در بیشتر کشورها به دلیل اهمیت این موضوع، برای فعالیت های مربوط به گودبرداری و رعایت اصول ایمنی، استانداردها و دستورالعمل های جداگانه ای تهیه شده و مورد استفاده قرار می گیرد. در ایران در برخی از مدارک فنی ساختمانی (استانداردها، آیین نامه ها، مقررات ساختمانی، مشخصات فنی و …) مقررات و ضوابطی برای ایمنی در گودبرداری درج شده است که از جمله می توان به مواردی همچون ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا (وزارت مسکن و شهرسازی)، آیین نامه و مقررات حفاظتی کارگاه های ساختمانی (وزارت کار و امور اجتماعی) و توصیه های سازمان آتش نشانی تهران اشاره کرد. تحقیق حاضر، بررسی ضوابط و مقررات موجود در آیین نامه های گودبرداری خارجی و مقایسه آنها با موارد مندرج در مدارک فنی و آیین نامه های داخلی را ارائه می نماید. آیین نامه های گودبرداری خارجی استفاده شده در این مقایسه عبارتند از: آیین نامه اشا (آمریکا)، آیین نامه اجرای گودبرداری در غرب استرالیا، دستورالعمل اجرایی اداره امنیت و سلامتی کانادا

۶امکان سنجی طرح بالا آوردن سطح آب با احداث آب بند کشتیرانی در خور موسی (بندرامام خمینی)
اطلاعات انتشار: چهارمین کنفرانس بین المللی سواحل و بنادر و سازه های دریایی، سال
تعداد صفحات: ۱۰
بزرگترین بندر تجاری کشور از نظر میزان تخلیه و بارگیری و تعداد اسکله، بندرامام خمینی می باشد . در حال حاضر بندر امام بیش از 36 اسکله قابل استفاده در زمینه های مختلف از جمله اسکله مخصوص سیلوی غلات، اسکله های مخصوص پودر آهن، پودرآلومینیوم و غیره می باشد. بندر امام با توجه به موقعیت طبیعی خود و با در نظر گرفتن تجهیزات مکانیزه و امکانات فراوانی که در اختیار دارد زمینه پذیرش کشتی های نسل جدید بزرگ سایز همانند پاناماکس(PANAMAX) و پست پاناماکس (POST–PANAMAX) را دارد.طراحی اسکله های آن بندر برای چنین کشتی هایی با آبخور بالاتر از 12 متر انجام نگرفته است لذا مطالعات زمینه های مختلفی را می طلبد. تحقیقات و مطالعات حاضر به امکان سنجی پذیرش کشتی های بزرگ سایز در محوطه بندر پرداخته است. با توجه به اینکه بندرگاه در داخل خور موسی قرار گرفته کشتی ها برای دسترسی به بندر می بایست از بار موسی عبور کنند. لذا برای سهولت عبور کشتی ها کانال دسترسی در محوطه بار احداث شده است. دامنه مطالعات دو قسمت کانال دسترسی ( بارموسی) و محوطه بندر را در بر می گیرد. انگیزه اصلی بررسی امکان استفاده از شرایط طبیعی منطقه و دامنه قابل توجه جزر و مد در آنجا می باشد بصورتی که آب را در حالت طبیعی مد دارای اختلاف ارتفاع بیش از 5 متر در حالت جزر می باشد به وسیله احداث آب بندهای مصنوعی (Lock) تحت کنترل در آورد و حتی الامکان بدون لایروبی قابل توجه و صرف هزینه هنگفت و همیشگی آن نسبت به عبور کشتی های بزرگ سایز با آبخور بالاتر از 15 متر از کانال دسترسی و پهلودهی آنها در کنار اسکله های مناسب اقدام نمود.لذا در این ارتباط شرایط آب و هوایی و همچنین شرایط هیدرودینامیک منطقه از دیدگاههای مختلف همانند باد،امواج، جزر و مد، تغییرات بستر دریا، حرکت رسوبات مورد بررسی قرار گرفته است. جهت بررسی مسایل هیدرودینامیکی منطقه از نتایج آخرین اندازه گیری های پارامترهای دریایی در محوطه بار موسی استفاده شده است. تغییرات ناشی از بالا آمدن آب دریا که اراضی وسیعی را زیر پوشش برده و مرطوب می سازد با استفاده از تصاویر ماهواره ای و تصاویر هوایی منطقه و انطباق آنها بر روی یکدیگر مورد بررسی قرار گرفته است.جهت بررسی وضعیت عمق سنجی منطقه از نقشه های آدمیرالتی و آخرین نقشه های عمق سنجی بندرامام که توسط متخصصین سازمان بنادر و کشتیرانیتهیه گردیده استفاده شده است.

۷گزارش کار گروه مهندسی ارزش نماسازی تونل بزرگراه رسالت
اطلاعات انتشار: اولین کنفرانس ملی مهندسی ارزش، سال
تعداد صفحات: ۶
مهندسی ارزش بازنگری خلاق سازمان یافته ارزشها و هزینه ها، به منظور دستیابی به گزینه شاخص ارزش بیشینه – توسط کمی کردن ارزشها میباشد. لذا هدف از کارگاه مطالعاتی مهندسی ارزش درباره نماسازی تونل رسالت، تعیین مناسبترین نما یعنی گزینه با بیشترین شاخص ارزش (ارزش به هزینه) با استفاده از تجربه، اطلعات و خلاقیت اعضای گروه است. مراحل انجام بررسیهای مهندسی ارزش به شرح زیر است: جمع آوری و بررسی اطلاعات مربوط، تعیین عوامل ارزش، تعیین دامنه مطالعات، تحلیل کارکرد، پیشنهاد گزینه با استفاده از خلاقیت اعضای گروه، ارزیابی گزینه ها، بسط اطلاعات مربوط به گزینه های رقیب و تعیین شاخص ارزش آنها، تهیه گزارش برای ارائه به کارفرما. پس از اخذ تصمیم کارفرمای محترم در مورد گزینه منتخب، مراحل زیر انجام خواهد شد: تهیه نقشه های اجرایی منتخب، اجرای کار، بررسی وضعیت پس از اجرای کار و مقایسه با مفروضات انتخاب گزینه.

۸تقویت پی سدهای سلولی در رودخانه بهمنشیر و ترکیب آبراه کشتیرانی با بتن ژلاتینی
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: ششمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی، سال
تعداد صفحات: ۹
سد سلولی مدور توسط شرکت مهاب سوئکو در سال ١٣٥٥ بر روی رودخانه بهمنشیر طراحی شد که مجموعه سد های سه گانه مزبور کل طرح را تکمیل می نماید. در سال ١٣٧٢ پس از پایان جنگ تحمیلی وسیاست های دولت ، اجرا بند کشتیرانی بر روی کبراه بهمنشیر مصوب گشت و قرار شد که سازمان آب و برق خوزستان متولی این امرباشد. بدلیل عدم تامین اتصال لازم با سازه سد سلولی این طرح به وزارت جها د سازندگی وقت ارجاع گردید و طرح سد خاکی با بدنه سنگ ریزه ای و قفل کشتیرانی بتنی جایگزین طرح اولیه گشت . مجدداً در سال ١٣٨٢ پس از تلفیق وزارتخانه های جهاد سازندگی وکشاورزی ، مسئولیت اجرا طرح به سازمان واگذار گردید و درسازمان مورد بحث قرار گرفت.طرح مذکور جهت داوری به امور سد و نیروگاه مهندسین مشاور مهاب قدس ارسال شد و در آبان ماه ١٣٨٢ طی صورتجلسه ای مکتوب سد خاکی از لحاظ ایمنی و هزینه مورد قبول واقع نشد و طرح اولیه مهاب سوئکو با وجود مصالح پای کار تائید گشت.به استناد روشهای تحقیقاتی مصوب در کمیته شورای عالی اولین کنفرانس بین المللی ساختمان در قرن ٢١ میلادی در دانشگاه بین المللی فلوریدا و دانشگاه صنعتی هنگ کنگ و انجمن مهندسین عمران آمریکا در خصوص سد های سلولی می توان نتیجه گرفت که کاهش قطر با توجه به ضریب اطمینان طرح وابستگی دارد و توسط مولف به ثبت رسیده است.تعریف بتن ژلاتینی بدین نحو است که بتن کم مقاومت درون خاک شکل می گیرد و با استفاده از حالت خمیری خاک نشست خود را انجام میدهد و یس از مدت زمان مراقبت به مقاومت دلخواه خواهد رسید .اجراء میکرو پایل در کناره دیواره سپر کوبی مانع از نشست دائم می شود و پس از ٢٨ روز کلیه نشست ها تثبیت می گردد.برای اولین بار نحوه اتصال سپر های فولادی به شیب لاک توسط مولف طراحی گ شت که مورد تائید مجامع بین المللی قرار گرفته است . بتن ژلاتینی جهت کنترل لنگر وارده و تغییر شکل شیب لاک درون دیواره های سپر های فولادی اجرا می شود . لازم بذکر است در صورتیکه طرح با دوران استاندارد سد های سلولی رفتار می نمود هزینه های کلی طرح بر ٤ برابر افزای ش می یافت . از اینرو بتن ژلاتینی قابلیت اجرا در مهندسی رودخانه و باتلاقهای مشکل دار را دارد و براحتی با کمترین هزینه قابل دسترسی است.

۹رو شهای تأمین مالی سرمای هگذاری در بنادر بازرگانی کشور
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: ششمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی، سال
تعداد صفحات: ۶
بررسی موقعیت اقتصادی در سطح ملی و منطقه ای و مطالعات فنی و مهندسی مربوط به امکان پذیری ایجاد و توسعه بندر تنها شرط لازم برای توسعه بنادر کشور به شمار می آید و شرط کافی آن امکان پذیری تأمین مالی پروژ ههای بندری است. چالشی که بخش دولتی در دهه، اخیر با آن مواجه بوده و تنها راه برون رفت از آن یافتن روشهایی جهت سرمایه گذاری در بنادر بازرگانی کشور با حداقل بار مالی برای دولت است. این گزارش به این مسئله پرداخته و راهکارهایی را در این حوزه ارائه میکند.برای رسیدن به هدف اصلی مقاله، مطالب آن در دوبخش سازماندهی شده است. بخش نخست به بررسی بازارهای مالی داخلی با هدف تأمین مالی سازمان پرداخته است. در این بخش بازار پول، بازار سرمایه، اوراق مشارکت، حساب ذخیره ارزی و... مورد شناسایی قرار گرفته و چگونگی استفاده از منابع مالی نهادهای معرفی شده در سرمایه گذاری بنادر بازرگانی کشور عنوان گردیده است.

۱۰مکانیابی بندر جدید در سواحل جنوب کشور
اطلاعات انتشار: ششمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی، سال
تعداد صفحات: ۵
بنادر به عنوان پل ارتباطی تجارت خارجی کشور، حدود 95 درصد از سهم واردات و 85 درصد از سهم صادرات ملی را به عهده دارند. از طرفی با توجه به پیش بینی های انجام شده، در سا لهای آتی ظرفیت بنادر جنوبی کشور اشباع خواهد شد. لذا توجه به ایجاد زیرساختهای بندری مناسب، به موقع و به اندازه جهت تأمین نیاز صادرات و واردات کشور طی سالهای آینده، از اهمیت خاصی برخوردار بوده و عدم توجه به این مهم میتواند در امر توسعه کشور و ارتباط با دنیای خارج خلل وارد سازد. در برخورد با مسئله کمبود ظرفیت شبکه بندری، راه حلهای پیشنهادی م یتواند در دو دسته راه حلهای توسعه فیزیکی (راه حلهای سخت افزاری) و راه حلهای توسعه غیرفیزیکی (راه حلهای نرم افزاری) ارائه شوند. در مطالعه حاضر صرفنظر از اینکه نیاز به ایجاد بنادر جدید و استراتژی تعدد و تکثر بنادر تا چه حد مقرون بصرفه یا مورد تائید مدیریت سازمان بنادر و کشتیرانی باشد، به بررسی بازه های مکانی مناسب برای ایجاد بندر یا بنادر جدید پرداخته میشود. برای انجام این مطالعه به شناسایی عوامل موثر در مکا نیابی بنادر پرداخته شده و سپس چگونگی هر یک از این عوامل در سواحل کشور مورد مطالعه قرار گرفته اند. در ادامه میزان اهمیت هر یک از عوامل براساس نظرات کارشناسی تعیین شده و با استفاده از روشهای تصمیمگیری چند معیاره (MCDM) مکانهای مناسب جهت ساخت بندر جدید شناسایی و معرفی شده اند.

۱۱مدل توسعه ای جز به جز برای کاداستر زراعی – مالی
اطلاعات انتشار: همایش سیستم های اطلاعات مکانی 84، سال
تعداد صفحات: ۹
طراحی و توسعه سیستم های تخصصی اطلاعات در Embedded system Real time ها با متدهای غیرحرفه ای منجر به ناتوانایی هایی در زمینه توسعه مجدد و همچنین عدم همگرایی سیستم در اهداف کاملا حرفه ای می شود. البته مشکلات یاد شده دلایل دیگری نیز دارند با این وجود استفاده از Component Based Development Model به همراه یک سیستم صحیح اتوماسیون مدیریت و اجرای پروژه مانند Modeling Driven Architecture و ابزارهای جانبی آن می تواند نقش موثری در رفع مسایل عنوان شده داشته باشد دراین مقاله چگونگی اجرای سیستم کاداستر زراعی–مالی و ارائه ننمونه ای از آن در منطقه شلمانرود گیلان و تهیه افزار متناسب آن در سازمان نقشه برداری کشور با کمک ابزارهای فوق بررسی می گردد.

۱۲بررسی وضعیت فرسایش و رسوبگذاری در سد زاینده رود
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: چهارمین کنفرانس سد‌سازی ایران، سال
تعداد صفحات: ۱۳
امروزه در پروژه های استفاده از منابع آب و طراحی سازه های آبی و بهینه نمودن بهره برداری از مخازن به مسئله رسوبگذاری وعواقب ناشی از آن اهمیت ویژه ای داده می شود و در مطالعات مربوط به ا ثرات محیطی مخازن این فاکتور در اولویت خاص قرار می گیرد. پدیده رسوبگذاری در مخازن سدها، مهمترین عامل تهدید کننده سرمایه گذاریهای عظیم در پروژه های آبی می باشد وعلاوه بر کاهش بازده سرمایه، محدودیتها، مشکلات و مصائب دیگری از جمله کاهش حجم ذخیره آبی م خزن، مواجهه با کمبود آب مورد نیاز کشاورزی و صنعت و افزایش خطر طغیانها در نواحی علیای مخزن، آسیب بر روی تأسیسات مخزن از جمله تخلیه کننده های تحتانی و بسیاری موارد از این قبیل را به دنبال دارد . فرسایش و انتقال مواد رسوبی تحت شرایط بخصوصی انجام می گیرد، لذا بایستی عوامل مؤثر در این فرآیند شناخته شود . بعلاوه تکنیکهای جدید و طرح و ساخت منابع آبی و نحوه بهره برداری از تأسیسات آبی که با سرمایه های زیادی ایجاد شده نیز می تواند در امر کنترل مستقیم و غیرمستقیم فرسایش و رسوبگذاری مؤثر واقع شود . این امر نهایتا " به حفظ منابع آب و خاک کشور، صرفه جوئی در منابع مالی و سرمایه گذاری و بهبود وضع مردم نواحی مختلف می انجامد. تخریب مخصوص متوسط سالیانه در نواحی شمال کشور در حدود ١٠٠ تن در کیلومتر مربع در سال بوده است درحالیکه این رقم در مناطق نیمه خشک کشور در حدود ٦٠٠ تا ٨٠٠ تن در کیلومتر مربع در سال برآورد شده است . وقتی سدی بر روی رودخانه ای احداث می شود مخزنی تشکیل می گردد و خصوصیات هیدرولیکی جریان آب و ظرفیت حمل رسوب تغییر کرده و سرعت آب ورودی به مخزن بعلت افزایش سطح مقطع کاهش یافته و در نتیجه قسمت عمده رسوبات حمل شده بوسیله آب، در ابتدای ورود به مخزن ته نشین می شود . شناخت این پدیده با توجه به چگونگی جریان حمل رسوبات در طراحی مخازن سدها لازم می باشد . در این تحقیق از مدل شبیه سازی HEC–6 بمنظور برأورد میزان کنش و رسوبگذاری در زاینده رود استفاده شده است . سپس داده های مدل با مقادیر اندازه گیری شده توسط سازمان آب منطقه ای مقایسه شده است تا کارآئی مدل در تخمین مقادیر رسوب کنتزل شود

۱۳سازمان و روش اجرای سدهای بزرگ
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: چهارمین کنفرانس سد‌سازی ایران، سال
تعداد صفحات: ۱۲
کاهش نزولات جوی ، رشد جمعیت و شرایط خاص جغراقبایی ایران سبب گردیده اند که مدیران کشوربیش از پیش به کنترل و مهار آبهای سطحی توجه نموده و ساخت سد را به عنوان یک عامل راهبردی در دستور کار خود قرار دهند.صنعت سد سازی ، از فن آوری و پیچیدگیهای خاص در طرح و اجرا ، برخوردار است . از دید اجرایی ، وسعت کارگاهها و تنوع فعالیتهای عمرانی سبب می گردند که دست اندرکاران طرح ، توجه خاصی به مکانیزم کنترل پروژه و نیز سازمان و روش اجرای مناسب ، نمایند . اهمیت این عوامل به حدی است که می توان میزان موفقیت هر طرح عمرانی را در میزان دستیابی به این اهداف خلاصه نمود.می توان هنر بزرگ مدیران طرحهای عمرانی را درشناخت و درک صحیح عملیات ، موضوع پیمان ، تجزیه و تفکیک عملیات ، تدوین روشهای اجرائی درست و ایجاد سازمان فنی و اجر ائی مناسب ، ارزیابی نمود .راهبری چنین سازماندهی بدون داشتن انگیزه های قوی و مشترک آسان نخواهد بود . مدیران پروژه باید با درک صحیح و عمیق از فرهنگ و اعتقاد کارکنان ، روابط درون سازمانی را به نوعی تنظیم نمایند که ضمن تبین دقیق حدود وظائف ، از انجام کارهای موازی اجتناب گردد.مقاله حاضر ، نگرشی است بر نقش و اهمیت سازمان اجرائی در ساخت سدها که در این خصوص و به عنوان مطالعه موردی ازتجربیات بدست آمده در سد عظیم کرخه ، استفاده شده است.در این مقاله سعی شده است ، عوامل موثر بر پیشرفت اجرائی طرح مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد . از اینرو مقدمتا به تاثیرنقش و هماهنگی فی ما بین ارکان پروژه ( کارفرما ، مشاور ، پیمانکار ) پرداخته شده است و با این دید سازمان اجرائی مطلوب و کار آمد و عوامل موثر بر آن مورد بررسی قرار گرفته است .توجه به ریسک و میزان خطر پذیری در پروژه و نحوه برخورد با پدیده های اتفاقی نیز از دیگر مواردی است که در این مقاله به تفضیل به آن پرداخته شده است

۱۴مدیریت اجرایی کارفرما در سدهای بزرگ ایران
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: چهارمین کنفرانس سد‌سازی ایران، سال
تعداد صفحات: ۱۲
کارفرما Owner به عنوان بخشی که منابع مالی و هزینه اجرایی سدهای بزرگ را تامین می کند در برنامه ریزیهای مطالعاتنی طراحی ،مهندسی و فنی اجرائی نقش اول و تعیین کننده ای دارا است. اشکال مختلف مدیریت های کارفرمایی و اثرات آن در پیشبرد اجرایی طرحهای سدسازی در این گفت و شنود مورد بررسی قرار می گیرد. بمنظور رسیدن به الگوی صحیح مدیریت کارفرما وئ ساختار مورد نیاز ضرورت پرداختن به ویژگیهای سدهای بزرگ نسبت به سایر پروژه ها احساس می گردد. دراین گفتگو نیز پس از نگاه و بررسی ابعاد مختلف طرح های بزرگ سد سازی با نقش اقتصادی بعد سرمایه گذاری آن به عنوان محور اصلی انتخاب نوع مدیریت کارفرما شناخته شده است. بدین معنی که سرمایه گذار جهت حصول هرچه سریعتر اهداف اقتصادی و بهر برداری از سرمایه خود نوع مدیریت اجرایی را تعریف و انتخاب می نماید همچنین متناسب به نیاز طرح ساختار بهینه ای را جهت هماهنگی های لازم و کوتاه کردن مسیرهای اداری و سرعت بخشی به پیش نیازهای فعالیتهای اجرایی مطالعه و سازمان می دهد.

۱۵ریشه های روا نشناختی حوادث
اطلاعات انتشار: اولین کنفرانس بین المللی حوادث رانندگی و جاده ای، سال
تعداد صفحات: ۵
مشکل تصادف ، بخشی از فاجعه عصر ماست که هر روز جان عده ا ی را میگیرد. سازمان بهداشت جهانی نیز در گزارشی اعلام میکند که مرگ و میر ناشی از تصادف در کشورها یی که تعداد اتومبیل زیاد است ، از مرگ و میر ناشی از بیمار یهای مسری بیشتر است . میتوان گفت علت اصلی تمام تصادفات ، سرعت غیرمجاز و عدم رعا یت مقررات ترافیک و بی احتیاطی نیست، بلکه با توجه به مرگ و میر حاصل از تصادفات باید به عوامل انسانی و روحی اهمیت فراوان داد . در این مقاله جهت آشنا یی بیشتر با شرایط موثر درکیفیت رانندگی و آموزش ناشناخته ها به افرادی که قصد رانندگی دارند ،مطالبی در خصوص تاثیرات حالات روانی و شخصیت در رانندگی به طور خلاصه آمده است . در مجموع رانندگی خوب ، سالم و بی خطر، به وجود را ه های خوب ، مطلع بودن از مقررات ، تجارب کافی و برخورداری از سلامت لازم ، محدود نمی شود، بلکه آنچه آن را تضمین میکند، محبت و دوست داشتن دیگران است.

۱۶تجربه تشکیل و فعالیت کمیته فنی متناظر ISIRI\TC211
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: همایش ژئوماتیک 84، سال
تعداد صفحات: ۱۵
موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران از سال 1381 به منظور نظامند نمودن مشارکت درفعالیت های سازمان ISO و لحاظ نمودن مصالح کشور در استانداردهای بین المللی از طریق اظهار نظر در مورد پیش نویس استانداردهای در دست تدوین آن سازمان به نحوی که نظرات کارشناسی کشور که به آن سازمان اعلام می گردد، را لحاظ کرده و نظرات حاصل از اجماع نظر کلیه صاحبنظران را ازگروههای ذیربط و ذینفع گرفته و اقداماتی را دز این زمینه به عمل آورده است. به منظور ساماندهی این امرهمواره ایجاد نظامی منسجم و متناسب با ساختار کمیته های فنی سازمان بین المللی استاندارد مدنظر موسسه بوده است. در این راستا ساختار خاصی شامل دبرخانه ملی ISO متناظر با دبیرخانه ISO در موسسه تشکیل گردید تا در مورد تشکیل کمیته های فنی متناظر با کمیته های فنی ISO متشکل از افراد صاحبنظر از گروههای ذینفع و ذیربط کشور با ترکیبی متوازن اقدام نماید.فعالیت کمیته های فنی متناظر تحت نظارت دبیرخانه ملی ISO صورت می گیرد.

۱۷لزوم حمایت روانی از آسیب دیدگان زلزله و تشکیل تیم حمایت روانی از آسیب دیدگان در منطقه
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: نخستین همایش زلزله در درود - گذشته، حال، آینده، سال
تعداد صفحات: ۷
شواهد موجود بیانگر این است که هر سال در مناطق مختلف دنیا سوانح طبیعی باعث به بار آمدن ضایعات جانی، روانی و مالی جبران ناپذیری می شود . این سوانح که عمدتاً شامل پدیده هایی مانند سیل، زلزله، طوفان، آتشفشان، خشکسالی و ... است. از نظر وقوع و میزان خسارت ها در نقاط مختلف جهان یکسان نیست. به هر حال، تلاش های گسترده ای جهت دستیابی به راهکارهای عملی و علمی برای کاهش آثار بلایای طبیعی صورت گرفته است بطوریکه سازمان ملل متحد، دهه 1990 میلادی را دهه کاهش اثرات بلایای طبیعی نامگذاری کرده و فعالیتهای وسیعی در این زمینه صورت پذیرفته است. بررسی همه جانبه آثار سوانح طبیعی در گذشته نشان می دهد که بیش از نیمی از این ضایعات و خسارتها از پدیده ز لزله ناشی می شود . بشر با توجه به خرابی ها و تلفات زیاد در زلزله های شدید و مخرب گذشته، همواره تصور دهشتناکی از این پدیده در ذهن داشته و حتی در تمدن های کهن هم روایت ها و افسانه های متعددی در این مورد وجود دارد و در بسیاری از کتب تاریخی و حتی در برخی از کتاب های آسمانی نیز به این پدیده اشاره شده است .جوامع مختلف بشری همواره درپی درک و شناخت کامل این پدیده مخرب در جهت حذف یا حداقل تقلیل آثار مخرب آن بوده اند . پیشرفت های سریع علمی و فنی در چند دهه اخیر درزمینه های مختلف به توفیق هایی دست یافته، ولی هنوز دانش و فن آوری بشری آنقدر پیشرفت نکرده است که راههای پیشگیری از وقوع زلزله را بشناسند یا زمان دقیق وقوع آن را پیش بینی کن ن د. از این رو ممکن است راه حل ممکن و منطقی، اندیشیدن به ایجاد چتر حفاظتی مناسب در مقابل این پدیده یعنی مقاوم سازی سازه ها و جلوگیری از تخریب آنها در برابر زلزله باشد . همچنین تشکیل گروههای امداد و نجات در کنار فرهنگ مقاوم سازی در برخی جوامع میزان ضایعات و آسیب های ناشی از زلزله را به مراتب کمتر نموده است از نظر موقعیت مکانی ، کشور ما ایران، در یکی از مناطق فعال زلزله خیز کره زمین قرار گرفته است و شاید بارها شنیده باشیم که ایران در مسیر کمربند زلزله خیزی آلپ – هیمالیا (آلپاید ) قرار دارد و در فهرست ده کشور برتر زلزله خیز دنیا قرار دارد. پس ما در سرزمین زلزله خیز زندگی می کنیم و باید روش زیستن با زلزله را بیاموزیم.

۱۸اندازه گیری آلودگی های طبیعی (عناصر سمی و رادیو اکتیو) از طریق داده های زمین شناسی در بخش مرکزی البرز شرقی و اثرات انها بر آبهای زیرزمینی
اطلاعات انتشار: چهارمین همایش زمین شناسی مهندسی و محیط زیست ایران، سال
تعداد صفحات: ۸
میزان عناصر آلاینده زیست محیطی در سازندهای زمین شناسی ممکن است گاهی بیش از استانداردهای پدیرفته در جهان باشد به همین رو و به منظور شناخت چگونگی تاثیر آلاینده های زمین شناسی بر خاک و آب و سلامت انسان پروژه ای مطالعاتی–زیست محیطی در حوزه آبریز شاهرود– بسطام انجام پذیرفت تا ضمن بیان مسئله به مسئولین شهرستانهای یاد شده هشدار و پیشنهاد اجرایی به منظور مقابله و کاهش آلاینده های زیست محیطی طبیعی داده شود. جهت انجام این مهم در گستره ای معادل 2700 کیلومتر مربع نمونه های متعددی از سازندهای گوناگون برداشت گردید. نمونه های مذک.ر توسط آزمایشات فلورسانس اشعه ایکس و جذب اتمی مورد بررسی های آزمایشگاهی قرار گرفتند با توجه به استانداردهای قابل قبول در اتحادیه اروپا EEC سازمان ملل متحد و بانگک های اطلاعاتی نظیر MSDS.NIOSH<EPA,WHO مشخص شد که حد مجاز آلودگی عناصری مثل آرسنیک، کادمیموم و گوگرد در این محدوده بیش از حد مجاز است و با توجه به گستردگی زیاد سارندهایی نظیر رسوبات ذغالدار سازند شمشک (حاوی تا 140pmm آرسنیک) سنگهای آتشفشانی اتوسن(حاوی کادمیوم تا 7 برابر حد مجاز) و سازندهای نئوژن که میزان گوگرد آنها گاهی تا 60000pmm می رسد باید تمهیداتی در این زمینه پیش بینی گردد. شایستهاست که با اولویت دادن به نقشه های ژئوشیمیایی–زیست محیطی به عنوان دستورکار لازمه در اینباره اتخاذ گردد.

۱۹طراحی سیستم اطلاعات جغرافیایی راه ها
اطلاعات انتشار: همایش ژئوماتیک 81، سال
تعداد صفحات: ۷
گرچه ایجاد پایگاه داده های سیستم های اطلاعات جغرافیایی گاها چند سالی وقت لازم دارد اما ایجاد یک پایگاه داده های جغرافیایی بیشتر از نرم افزار و سخت افزار آن ارزش دارد . اطلاعات در پایگاه داده ها جهت نشان دادن وضعیت موجود و آنالیزها به کار برده می شوند . در این مقاله دلایل استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیایی در بخش حمل و نقل توضیح داده شده است وچگونگی طراحی پایگاه داده های راه ها با ا ستفاده از نقشه های 1\25000 تهیه شده توسط سازمان نقشه برداری کشوربیان گردیده است .

۲۰کیفیت داده ها ارزیابی کیفیت و متادیتا از دیدگاه کمیته فنی ISO\TC211
اطلاعات انتشار: همایش ژئوماتیک 81، سال
تعداد صفحات: ۱۲
در سالهای اخیر بحث هایی در مورد کیفیت داده ها در محیط سیستم های اطلاعات جغرافیایی و زمینی و متادیتای همراه با این دسته داده ها صورت گرفته است, که این امور اکثراً سلیقه ای بوده و هماهنگ نمی باشند. از دیدگاه بین المللی کمیته فنی ISO\TC211 نیز دو مورد کاری را در این مقوله دنبال کرده است که بنام بخشی از سری استانداردهای 19000 مشهورند. اخذ این سری از استانداردها نیز مانند اخذ استاندارد سری 9000 در آینده ای نزدیک موجب افتخار سازمان ها و ادارات تولید کننده اطلاعات جغرافیایی و زمینی می باشند, لذا اهمیت پرداختن به این سری استانداردها برای تمامی کسانی که با اطلاعات رقومی جغرافیایی سروکار دارند، خصوصاً سازمان های تولید کننده نقشه و اطلاعات امری ضروری و لازم است. از این رو بر آن شدیم تا خلاصه ای از امر کیفیت, روشهای ارزیابی آن و متادیتا را که خود حاوی اطلاعات کیفی است, ارائه نمائیم

۲۱استفاده از اطلاعات ژئوفیزیک هوایی در شناسی خطواره های مدفون و کاربرد آن در لرزه خیزی استان آذربایجان شرقی
اطلاعات انتشار: دوازدهمین کنفرانس ژئوفیزیک، سال
تعداد صفحات: ۷
منطقه مورد بررسی شامل نه ورقه 1:1000000 جلفا، سفیدرورد، ورزقان،مرند،تبریز،خواجه، آزادشهر،اسکو، بستان آباد در استان آذربایجان شرقی می باشد این گستره نیز به مانند سایر مناطق ایران به تکتونیک فعال، زین لرزه های متعددی را تجربه کرده اس. داده های مورد استفاده در این گستره شامل داده های ژئوفیزیک هوایی به روش مغناطیس سنجی با فاصله خطوط پرواز 7\5کیلومتر و ارتفاع بارومتریک 2500 متر و داده های سازمان انرژی اتمی با فاصله خطوط پرواز 500 متر و ارتفاع 120 متر می باشد. اطلاعات زمین لرزه های مورد استفاده مربوط به شبکه محلی تبریز بین سالهای 1995 تا 2005 می باشد که بزرگی آنها تا 4\9درجه ریشتر و ژرفای کانونی آنها تا 39\5 کیلومتر متغییر می باشد. در این مطالعه خطواره های مغناطیس مدفون و سطحی به کمک داده های فوق الذکر استخراج شده و پس از مقایسه با گسلهای زمین شناسی نتایج بدست آمده بیانگر این است که در بیشتر مناطق ارتباط نزدیکی بین لایه ساختاری نهایی و رو مرکز زمین لرزه های گستره مورد نظر وجود دارد همچنین وضعیت لرزه زمین ساختی گستره مکورد نظر با نگرشی بر موقعیت و وضعیت خطواره ها و ویژگی زمین لرزه های منطقه بررسی شده است و نیز عمق این خطواره ها به روش مدلسازی اویلر محاسبه گردیده است و با عمق زمین لرزه های موجود مورد بررسی قرار گرفته است.

۲۲راهکار بهینه پیشنهادی برای مدیریت اجرای ساختمانهای بلند مرتبه تهران
اطلاعات انتشار: دومین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه، سال
تعداد صفحات: ۱۵
پس از یک دوره فترت نسبتا " طولانی در زمینه ساخت بلند مرتبه ها و در غیاب مجریان خارجی ، مهندسین ایرانی در دوره جدید بلند مرتبه ساز ی بدون داشتن تجربه و دانش کافی ، از مرحله ساخت ساختمانهای عادی به دوره مسئولیت احداث ساختمانهای بلند مرتبه رسیدند. اکنون بیش از یک دهه از قبول مسئولیت جد ید توسط آنها می گذرد و تجربه گرانبها یی در ا ین سالها برا ی ا ین مهندسین پدید آمده است . جمع آور ی و مستند ساز ی ا ین تجارب و تلفیق آن با دانش نو ین مد یریت پروژه ، می تواند به ارائه راهکارهای علمی تازه برای استفاده مجریان ساختمانهای بلند مرتبه و مهندسان جوان منجر شود.در این مقاله بر اساس روش تحقیق تحلیلی – توصیفی ، از روش مقا یسه برای تجز یه و تحلیل اطلاعات ، و روش میدانی جمع آوری اطلاعات شامل مشاهده ، پرسشنامه کتبی ، و مصاحبه نیمه سازمان یافته استفاده گرد یده ، و با شناسا یی نقاط قوت وضعف و تعیین میزان اثر بخشی روشهای متداول ، مقایسه این روشها با آنچه که در زمینه دانش نوین مدیریت موجود است ، و در نهایت با تلفیق آنها، راهکار بهینه ای برای مدیریت اجرای اینگونه ساختمانها پیشنهاد گردیده است.

۲۳گزیده ای از مسایل و مشکلات مدیریت تامین مصالح شبکه های آبیاری (مطالعه موردی پروژه های حوضه جنوب کرخه)
اطلاعات انتشار: سال
تعداد صفحات: ۷
پروژه های معروف به جنوب کرخه مجموعه ای از پروژه های آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان با وسعت ناخالص حدود ۲۰۰۰۰۰ هکتار است که مطالعات مرحله اول و دوم آنها به طور عمده پایان یافته و تعدادی از آنها در دست احداث می باشند. در این مقاله چشم اندازی از حجم و مشکلات تامین مصالح اصلی مورد نیاز این پروژه ها با تاکید بر تامین خاک مناسب، ارایه و بررسی شده است. همچنین گزینه های علاج بخشی با هدف کاهش بخشی از مشکلات مدیریت تامین مصالح و توسعه استفاده از روشهای ساده و مصالح محلی بررسی شده که نشان می دهد گزینه های استفاده از کانالهای بلوک سیمانی و آجری، ترجیحاً با استفاده از مصالح محلی، گزینه های مناسبی در این زمینه اند.

۲۴آنالیز و استراتژی پردازش شبکه دائم GPS ایران
اطلاعات انتشار: همایش ژئوماتیک 85، سال
تعداد صفحات: ۱۴
وجود زمین لرزه تاریخی (Berberian , 1994; Ambraseys Melville, 1991) پیش از سده ششم و نیز داده های ثبت شده دستگاهی نشاندهنده این مطلب است که ایران همواره دستخوش زمین لرزه های بسیار ویرانگری بوده است، که نمونه اخیر آن زلزله 5 دی بم و 4 اسفند 1383 زرند و داهوییه هستند. موارد مشابه در تاریخ زلزله ایران توجه مسئولات امر را به این نکته معطوف نمود تا درپی ایجاد یک شبکه سراسری برای مطالعات ژئودینامیکی و بررسی حرکات پوسته ای و نیز ثبت دقیق فعالیت لرزه ای مناطق فعال تکنونیکی و ژئودینامیکی باشند؛ بدین منظور در سال 1383 فاز اولیه شبکه دائم GPS ایران متشکل از 108 ایستگاه طراحی و ساختمان شد. داده های جمع آوری شده در مرکز محاسبات ژئودینامیک پردازش و تحلیل می شود. مسلماً برای پردازش داده ها نیاز به احتساب بهترین روش و همچنین داشتن یک چارچوب مرجع برای تعیین موقعیت نقاط شبکه و سرعت آنها می باشد؛ بدین منظور پروژه ای مشترک بین سازمان نقشه برداری ایران و دانشگاه جوزف فوریه فرانسه انجام شد، که ابتدا به بررسی روش های مختلف پردازشی و سپس تکثیر چارچوب مرجع ITRF در شبکه دائم GPS ایران و تعیین بهترین چارچوب برای تعیین موقعییت نقاط شبکه و سرعت آنها پرداختیم. که نتایج حاصل از تحقیقات به عمل آمده در این مقاله ارائه می گردد.

۲۵بررسی دلایل عدم انطباق ژئومتری و اطلاعات توصیفی در داده های فضایی کشور
اطلاعات انتشار: همایش ژئوماتیک 85، سال
تعداد صفحات: ۱۰
یکی از مشکلات اساسی کشور ما در خصوص برنامه ریزی های راهبردی عدم وجود و یا دسترسی به اطلاعات در ابعاد مختلف م ی باشد. بخشی از این ضعف اطلاعاتی مربوط به داده های فضا یی و توصیفی کشور میباشد که توسط سازمانهای مختلف و بصورت نقشه ها و اطلاعات موضوعی تهیه می گردد. این اطلاعات یا مستقیمًا از طریق عملیات میدانی توسط سازمانهای مربوطه برداشت م ی گردد و یا از روی منابع و نقشه های موجود تهیه می گردند. در هر یک از حالات فوق مشاهد ه می گردد که اطلاعات تهیه شده از بعد فضایی و توصیفی انطباق لازم را با یکدیگر نداشته و حتی نقشه های پوششی کشور که توسط سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح تهیه می گردند نیز با یکدیگر انطباق لازم را ندارند . بررسی دلایل عدم انطباق داده های فضای ی و تعیین دقت اصلی هر یک از نقشه های تولید شده توسط سازمانهای ذیربط خارج از مقوله این نوشتار بوده و در اینجا صرفَا عوامل ایجاد این مغایرت ها بر روی نقشه های مختلف بررسی می گردد . در این مقاله سعی شده بر اساس شواهد موجود نسبت به منابع خطا و اختلافات موجود در اطلاعات فضایی کشور بررسی لازم انجام گیرد . نتایج حاصل از این بررسی نشان می دهد که مهمترین دلایل عدم انطباق داده های فضایی و توصیفی با یکدیگر شامل خطاهای ناشی از به روز نبودن نقشه ها , خطای سطوح مبنا , خطاهای منابع انسانی , خطاهای ناشی از روش اجرا , دقت های نسبی , عدم رعایت دستوالعمل های تولید اطلاعات فضایی , تفاوت تعاریف از نقطه نظر دستگاههای ذیربط و تفاوت گویش ها در سطح کشور میباشد.
نمایش نتایج ۱ تا ۲۵ از میان ۴۱۸۷ نتیجه