۱رو شهای تأمین مالی سرمای هگذاری در بنادر بازرگانی کشور
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: ششمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی، سال
تعداد صفحات: ۶
بررسی موقعیت اقتصادی در سطح ملی و منطقه ای و مطالعات فنی و مهندسی مربوط به امکان پذیری ایجاد و توسعه بندر تنها شرط لازم برای توسعه بنادر کشور به شمار می آید و شرط کافی آن امکان پذیری تأمین مالی پروژ ههای بندری است. چالشی که بخش دولتی در دهه، اخیر با آن مواجه بوده و تنها راه برون رفت از آن یافتن روشهایی جهت سرمایه گذاری در بنادر بازرگانی کشور با حداقل بار مالی برای دولت است. این گزارش به این مسئله پرداخته و راهکارهایی را در این حوزه ارائه میکند.برای رسیدن به هدف اصلی مقاله، مطالب آن در دوبخش سازماندهی شده است. بخش نخست به بررسی بازارهای مالی داخلی با هدف تأمین مالی سازمان پرداخته است. در این بخش بازار پول، بازار سرمایه، اوراق مشارکت، حساب ذخیره ارزی و... مورد شناسایی قرار گرفته و چگونگی استفاده از منابع مالی نهادهای معرفی شده در سرمایه گذاری بنادر بازرگانی کشور عنوان گردیده است.

۲لزوم برنامه ریزی جامع منابع انرژی در بخش ساختمان و ارائه استاندارد RIBA در این خصوص
اطلاعات انتشار: پنجمین همایش بین المللی بهینه سازی مصرف سوخت در ساختمان، سال
تعداد صفحات: ۹
مقوله استفاده کارآ از انرژی در بخش ساختمان بخصوص در کشور ما از اهمیت بسزایی برخوردار است چرا که بسیاری از استانداردهای رایج در این بخش که به صورت امری عادی در کشورهای دیگر به اجرا در می آید هنوز در کشور ما به صورت امر ی لوکس و در بسیاری موارد غیر ضروری اذعان می گردد. در این میان برقراری رابطه صحیح میان متولیان امر انرژی، تدوین کنندگان استانداردها و مقررات ساختمان، مالکین، بساز بفروش ها و کرایه نشینان مهمترین عامل برای تحقق چنین امری است. مطالعات فنی و مهندسی در مبحث بهین هسازی مصرف انرژی در ساختمان به مقیاس وسیع در کشورمان انجام شده و این در حالی است که استراتژی ها و زیر ساخت های مدیریتی برای نیل به این اهداف، با توجه به نیازمندی های ما هنوز دچار کاستی های زیاد است . یکی از راه های جبران این خلا و همگام شدن با پیشرفت های روز علوم و تکنولوژی در بخش ساختمان، بررسی عملکرد صاحبان تکنولوژی از دیدگاه فنی و مدیریتی است . در این راستا تکنولوژی RIBA که مشهورترین تکنولوژی فنی و مدیریتی و حتی ممیزی در ساختمان است معرفی می گردد که نیاز به بومی سازی و ارزشگذاری نیازمندیهای خاص آن در شرایط محلی میباشد.

۳سرعت،چالش اصلی ایمنی حمل و نقل جاده ای
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: سومین کنفرانس منطقه ای مدیریت ترافیک، سال
تعداد صفحات: ۱۳
پرداختن به موضوع سرعت ،ارتباط با ایمنی و راهکارهای مدیریت آن از اهم موارد پرداخته شده در این مقا له است . اثرات سوء سرعت بالا ،تغیرات ناگهانی سرعت و فاکتورهای انتخاب سرعت توسط راننده به تفصیل (در قالب ٥ فاکتور جاده ای، ترافیکی، انسانی ،محیطی و فنی )بیان می شود. اساسًا تعریفی از مدیریت سرعت ارائه شده و روشهای ٥گانه آن ،شامل اعمال م حدودیت سرعت،روشهای فنی و مهندسی آرامسازی ترافیک،نظارت و اعمال قوانین و مقررات،آموزش و ارتقاء سطح فرهنگ عمومی و استفاده از تکنولوژی هوشمند به تفصیل بیان می گردد .ترسیم فلوچارت تعین محدودیت سرعت، محدودیت دینامیک سرعت ،معیارهای فنی و روشهای گوناگون آرام سازی ترافیک ،ابزار و روشهای اعمال قوانین و مقررات اعم از ابزار اتوماتیک و غیر اتوماتیک،آموزش و تبلیغات و انواع ادوات هوشمند قابل استفاده در وسایل نقلیه با هدف تطا بق سرعت با سرعت مجاز از اهم مباحث مطرح می باشد.

۴صنعت اوراق کشتی به عنوان یک صنعت مادر
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: اولین همایش ملی صنایع دریایی ایران، سال
تعداد صفحات: ۸
شمار کنونی بیکاران کشور حدود 1\5 میلیون نفر است یعنی حدود 10% جمعیت فعال کشور و سالیانه به حدود 800 هزار فرصت شغلی نیازمندیم!
برای ایجاد هر فرصت شغلی x ریال سرمایه گذاری لازم است.
تکرار حدیث مداوم رشد تعداد بیکاران در سطح کشور، پاره شدن کمربند حفاظتی و پشتوانه نعت که سالهاست این ملیت را در چنگال تنبلی ، بی برنامگی، رخوت و نخوت فرو برده .
خوشبختانه یا بدبختانه این عامل امید به صنعتی شدن و پیشرفته ارزش و اعتبار خود را از دست داده و عملا ثابت شده که از طریق فروش نفت و دیگرمنابع ملی، پیشرفتی که حاصل نمی گردد، هیچ، بلکه عوارض منفی فراوانی نیز دارد.
هیچ کشوری از طریق فروش منابع ملی به تکنولوژی دست نیافت بلکه بسیاری از کشورها از طریق کار، تلاش و تحقیق به موفقیتهای چشمگیری دست یافته اند.
آیا ما ازتمام امکانات بالقوه و بالفعل کشور استفاده کرده ایم؟
آیا تنها راه ایجاد فرصتهای شغلی و افزایش تولید ملی سرمایه گذاری مالی است؟ در این مورد تردید .جود دارد. این کشور انباشته از منابع و امکانات طبیعی و استراتژیک و مملو از نیروهای متخصص و خلاق است که چنانچه به طور صحیح بکار گرفته شوند، بدون نیاز به سرمایه گذاری کلان شهری و یا دولتی می توان آنها را احیاء و مورد بهره برداری قرار داد. از آن جمله است:
– امکان ارائه خدمات فنی و مهندسی به میزان حدود 10 میلیارد دلار.
– امکان ارائه خدمات توریستی به میزان حدود 5 میلیارد دلار.
– امکان ارائه خدمات ترانزیتی به میزان حدود 6 میلیارد دلار.
– امکان سرمایه گذاری های خارجی در زمینه های مختلف به میزان نامحدود.
و غیره … که البته هیچ یک موضوع بحث در این مقاله نمی باشد.
آنچه که نگارنده مقاله می خواهد به عنوان یک طرح اشتغال زا و مولد بدون سرمایه گذاری کلان مطرح کند، طرح ایجاد صنعت اوراق کشتی است که نه تنها یکی ازصنایع بسیار پولساز و غیر وابسته است بلکه به عنوان یک طرح ملی و صنعت مادر می تواند مطرح باشد.

۵کاربرد سطح اقتصادی نشت در مدیریت تلفات شبکه های توزیع آب
اطلاعات انتشار: اولین همایش ملی بهره برداری در بخش آب و فاضلاب، سال
تعداد صفحات: ۱۱
از آنجا که کنترل نشت و تلفات می تواند فعالیتی پر هزینه باشد امروزه شرکت های متولی آب شهرهای بزرگ دنیا بدنبال راهی برای دستیابی به سطحی از نشت هستند که طی آن بین هزینه ها و منابع حاصل از عملیات کنترل نشت توازن برقرار گردد. بطور کلی توازن بین هزینه ها و منافع در تمامی حوزه های فنی و مهندسی عمومیت دارد و موضوع سطح اقتصادی بهره برداری در برخی صنایع موضوعی پیش پا افتاده است.
در همین زمینه موضوع سطح اقتصادی نشت در دنیا سابقه ای چندین ده ساله داشته و طی آن تلاش شده است که یک تعریف و متدولوژی عملی برای آن تعیین شود.
این مفهوم اساس متدولوژی جدیدی را تشکیل میدهد که در آن هر فعالیت مورد تحلیل و آنالیز قرار می گیرد تا هزینه های جانبی آن با سایر فعالیتهای مرتبط با هزینه های تلوید آب مورد مقایسه قرار گیرد.

۶مدیریت جامع طرح چند منظوره طالقان
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: اولین کارگاه تخصصی سد و محیط زیست، سال
تعداد صفحات: ۴
حوزه آبریز طالقانرود یکی از سرشاخه های اصلی شاهرود سپس سفید رود محسوب می گردد. تاریخچه بررسی نحوه بهره گیری از منابع آبهای سطحی رودخانه طالقان، به حدود 400 سال قبل در زمان شاه طهماسی اول صفوی بر می گردد. مطالعه مهندسی منطقه در اواخر دوران قاجار و همچنین پهلوی اول نیز نتوانست راهگشای اجرایی این طرح ملی باشد. اولین مطالعه فنی و مهندسی متناسب که به پیشنهاد عملیاتی در سازمان برنامه و بودجه وقت منجر شده است، مربوط به مهندسین مشاور طالقانی – دفتری است که در سال 1338 ارایه گردیده است . این طرح عظیم، نهایتا متعاقب زلزله شهریور سال 1341 بویین زهرا و توجه ویژه جوامع ملی و بین المللی به دشت مستعد قزوین، با انتقال آب بین حوزه ای از دریای مازندران به ایران مرکزی وارد فاز عملاتی گردید. ساحتار تشکیلاتی طرح تحت عنوان پروژه عمران دشت قزوین، در سال 1346 تحت عنوان GHAZVIN DEVELOPEMNT PROJECT, GDP شکل گرفت.

۷دستاوردهای علمی ، تحقیقاتی مشارکت و همکاری های بین المللی شرکت تولید تجهیزات سنگین (هپـکو) در عرصه تحقیق و توسعه (R&D)
اطلاعات انتشار: ششمین همایش مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن، سال
تعداد صفحات: ۲۰
شرکت هپکو از سال 1354 فعالیت خود را با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ، گروه صنعتی رضایی و بانک عمران (صنعت و معدن) و طی قراردادی با شرکت اینترنشنال هاروستر( IH) آمریکا، آغاز نمود. طراحی این شرکت بر اساس ظرفیت مونتاژ سالانه 500 دستگاه لودر، غلتک و بلدوزر صورت گرفت. پس از انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و پیامدهای آن، هپکو تصمیم به توسعه ظرفیت تولیدی خود گرفت که حاصل این اقدام تأسیس 000\60 متر مربع سالن مجهز به ابزار و تجهیزات مدرن فرآیند ساخت و تولید بود. به موازات توسعه ظرفیت به ارتقاء توانمندیهای فنی و مهندسی پرداخته شد که علاوه بر مونتاژ محصولات راهسازی، قابلیت طراحی، مهندسی وساخت قطعات و مجموعه ها در ایران فراهم گردد.
شرکت هپکو در راستای گسترش همکاریهای تجاری و انتقال دانش فنی، همکاریهایی را با شرکتهای تراز اول دنیا مانند: VOLVO– KOMATSU – LIEBHERR – SAKAI – NEWHOLLANDدر زمینه های: ساخت و تولید، فروش و خدمات محصولات: لودر، بلدوزر، بیل مکانیکی و تراکتور وهچنین شرکت‌های: Sauer – Rexroth – Deutz – Carraro – ZF شروع نمود و در راستای این همکاری ها، تجربیات ارزشمندی را بدست آورده است. از نتایج این همکاریها می توان به کسب دانش فنی طراحی ماشین آلات راهسازی در مرکز تحقیقات شرکت وقرار گرفتن نام هپکو در کنار معدود شرکت های جهانی سازنده دو محصول غلتک و گریدر اشاره نمود.

۸معرفی و گزارش عملکرد شبکه متخصصین (مجموعه سایت های تخصصی پارس درگاه)
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: چهارمین همایش ملی تجارت الکترونیک، سال
تعداد صفحات: ۸
شبکه متخصصین بر اساس یک پروژه تحقیقاتی 3 ساله طی سال های 1383 – 85 ایجاد شده است. در این راه از حمایت های وزارت کار و اموراجتماعی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی ، تعدادی از شرکت ها، مدیران، متخصصین ، اعضای سایت و .... برخوردار بوده ایم. شبکه متخصصین با هدف ارایه اخبار و اطلاعات علمی– تخصصی مورد نیاز جامعه علمی تخصصی داخل و خارج کشور و برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات میان این جامعه (شامل متخصصین داخل و خارج کشور، مراکز علمی و تحقیقاتی، اساتید، پژوهشگران، سایت ها، انجمن های علمی، سازمان ها، صنایع، شرکت ها، مراکز رشد، نشریات، دانشجویان و .....) با خصوصیات ویژه ای طراحی شده به گونه ایکه اعضای این جامعه و علاقمندان بتوانند میان توانایی ها و نیازهای تخصصی اشان ارتباط برقرار نمایند.
این شبکه که برای بیش از 85 رشته تخصصی راه اندازی شده و دارای همین تعداد سایت مستقل درگروه های علوم انسانی، علوم پایه، علوم پزشکی، فنی و مهندسی، هنر و میان رشته ای می باشد، توسط مجموعه ای علاقمند و داوطلب از مراکز و – انجمن های علمی، سازمان ها، متخصصین، شرکت ها، مدیران، سایت ها، وبلاگ ها و.....بصورت مشارکت در 1– هیات امنا، 2 مدیران، 3– دبیران و 4– مشاوران, برای هریک از سایت ها (رشته ها) اداره و نظارت می شود.(اطلاعات بیشتر در قسمت معرفی همکاران ارایه شده است.).

۹اداره عمومی و مدیریت کیفیت
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: دومین کنفرانس بین المللی مدیران کیفیت، سال
تعداد صفحات: ۹
در سالیان اخیر اندیشه استقرار سیستمهای مدیریت کیفیت در سازمانهای دولتی و بخش خدمات عمومی، همچون بنگاه های تولیدی و بخش خصوصی توجه اندیشمندان علم اداره و مدیریت را به خودجلب کرده است. دانش مدیریت از آن جهت یک علم فراگیر و گسترده است که در همه عرصه های علوم طبیعی، فنی و مهندسی، علوم انسانی ، ریاضی و.... کاربرد داشته و چه بسا نخبگان حاضر در همه علوم به این واقعیت ملموس دست یافته اند که برای اداره یک مجموعه انسانی در یک کارخانه، بیمارستان، آموزشگاه، سازمان و ... علاوه بر داشتن تخصصهای فنی مورد نیاز، آشنایی با اصول مدیریت و تکنیکهای آن امری ضروری و حائز توجه است.
سیستمهای مدیریت کیفیت شامل استانداردهای سری HACCP, QS 2000, ISO 14000, ISO 9000 که تاکید بر ضمن کیفیت خدمات و محصولات دارند بر امر هم دیگری نیز اصرار می رزند که هر سیستم کیفیتی خود نیاز به مدیریت دارد. شاید درنگاه اول اینگونه به نظر برسد که استقرار سیستم در بخش خصوصی و بنگاه های تولیدی تاحدودی آسان و سهل الوصول است (که البته در مقایسه با سازمانهای عمومی اینگونه نیز می باشد). اما استقرار این سیستم در بخش خصوصی نیز نیاز به نظارت، آموزش، استمرارو مداومت دارد. استقرار سیستم مدیریت کیفیت در اداره امور عمومی و سازمانهای دولتی به مراتب سخت تر از استقرار آن در بنگاه های تولیدی است.لذا می طلبد تا طراحان مدل استقرار ، علاوه بر توجه به همه ملاحظات سیستم در بخش خصوصی و تولید، به اینمهم توجه نمایندکه در سازمانهای دولتی محول اصلی ارائه خدمات به انسان است انسانی که دارای مجموعه از رفتارها، خلصتها، طرز نگرشها، باورها، ارزشها و اخلاقیاتی است که هر کدام به تنهایی می تواند بر روند سیستم تاثیر گذارد. این مقاله کوشیده است تا با مطالعه پیرامون الزامات استقرار این سیستم در به عمومی از زاویه دیگر به موضوع بپردازد.

۱۰مطالعه تاثیر استفاده از اینترنت بر رفتار اطلاع یابی – پژوهشی اعضای هیئت علمی رشته های مختلف دانشگاه تهران (با تاکید بر سه شاخه علوم انسانی، علوم پایه و فنی و مهندسی)
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: همایش آموزش استفاده کنندگان و توسعه سواد اطلاعاتی در کتابخانه ها، مراکز اطلاع رسانی و موزه ها، سال
تعداد صفحات: ۲۴
هدف از این تحقیق ، بررسی تاثیر استفاده از اینترنت بر رفتار اطلاع یابی اعضای هیئت علمی رشته های مختلف دانشگاه تهران به منظور انجام فعالیت های پژوهشی است. یافته ها نشان داد که کل جامعه پژوهش دارای اکانت برای دسترسی به اینترنت بوده اند. تفاوت معنی داری بین اعضای هیت علمی سه شاخه از لحاظ توانایی و استفاده از اینترنت وجود داشت و کسانی که توانایی بالایی در استفاده از اینترنت داشتند، تمایل بیشتری به استفاده از اینترنت را نشان دادند. از میان ابزارها و منابع اینترنت پست الکترونیکی ، موتور جستجوی وب ، مرور گر وب، اف.تی پی، پایگاه اطلاعاتی پیوسته و فهرست پستی از بالترین میان استفاده و اهمیت در میان اعضای هیئت علمی سه شاخه برخوردار بود. بین میزان اهمیت استفاده از اینتنتر و میزان استفاده رد میان سه شاخه نوساناتی مشاهده شد. بررسی نشان داد که استفاده از اینترنت در هر سه شاخه توانسته است در برآوردن اهداف آنها موثر باشد و درصد بسیار کمی به عدم تاثیر آن اشاره نمودند. شیوه های دستیابی اعضای هیئت علمی به منابع اینترنت از محل کار، بیش از خانه و کتابخانه بود. یافته ها بیان نمود، استفاده از اینترنت درکنار منابع چاپی مهم ترین منبع اطلاعاتی جهت دستیابی به اطلاعات علمی مورد نیاز برای پژوهش محسوب شد. اعضای هیئت علمی علوم انسانی معتقدند که اینترنت تا حدودی توانسته است بر کیفیت وکمیت پژوهش آنها موثر باشد، درحالی که اعضای هیئت علمی علوم پایه و فنی و مهندسی معتقدند که استفاده از اینترنت بر کیفیت و کمیت پژوهش آنها تاثیرگذار بوده است. تفاوت معنی داری بین میزان تاثیر استفاده از اینترنت بر فرایند پژوهش در سه شاخه مشاهده شد. نتایج نشان داد که تفاوت مهنی داری بین شناسایی منابه الکتورنیکی برای پژوهش در سه شاخه مورد بررسی وجود نداشت و پاسخ دهندگان به ماخذ موجود در منابع چاپی به عنوان منبعی برای یافتم منابع الکترونیکی مرتبط توجه می کنند. سهولت و سرعت بازیابی اطلاعات، بهبود دسترس پذیری، مفید بودن از نظر کاربران، هزینه و پشتیبانی فنی و خطوط ارتباطی مناسب به عنوان مهم ترین عوامل موثر در استفاده از امکانات شبکه توسط اعضای هیئت علمی سه شاخه مذکور تاثیر گذار است.
مهم ترین عوامل موثر بر عدم استفاده که توسط اعضای هیئت علمی سه شاخه بیان شد عبارتند از : عدم آموزش، مناسب نبودن کیفیت و کمیت امکانات سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوترهای موجود در دانشگاه، تردید در هویت نشر الکترونیکی، متنوع بود موتورهای جستجو از نظر روش استفاده، ترافیک شبکه، عدم دسترسی به محل مدرک بازیابی شد به صورت تمام متن و نداشتن وقت کافی. یافته های پژهش جهت توسعه شبکه اینترنت و آموزش استفاده کنندگان مفید خواهد بود. درپایان پیشنهادهایی بر اساس نتایج حاصل ارائه شده است.

۱۱بررسی علل ترک خدمت متخصصین نیروگاهها
اطلاعات انتشار: سیزدهمین کنفرانس بین المللی برق، سال
تعداد صفحات: ۹
در این * مقاله ارتباط دو نوع عوامل انگیزشی و بهداشتی در 9 مقوله مورد بررسی و پژوهش قرار گرفته است . نگارندگان نظرات کارکنان گروه نمونه را با مراجعه به شش شرکت مدیریت تولید برق از طریق پرسشنامه هایی که اعتبار و روایی آن مورد بررسی و اثبات قرار گرفته بود همراه با مصاحبه با مدیران شرکت های فوق الذکر جمع آوری و با استفاده از روشهای آماری ، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند . لازم به ذکر است منظور کارکنان متخصص ، شاغلین در مشاغل کارشناسی فنی و مهندسی ، کار شناسی مالی و اداری و تکنسینی می باشد . در طول مقاله نشان داده خواهد شد که بیشترین همبستگی عوامل نه گانه ( رضایت از حقوق و مزایا ، امکانات رفاهی ، زمینه های رشد و بروز خلاقیت ، وضعیت مدیریت و تصمیم گیری ، احساس امنیت شغلی ، وضعیت روابط انسانی و اداری و علاقه مندی به کار و شرکت ) با تمایل به ترک شغل کارکنان مربوط به متغیر های رضایت از حقوق و مزایای در یافتی ، علاقه مندی به کار و شرکت و امنیت شغلی می باشد . همچنین آزمون تحلیل رگر سیون چند متغیری نشان می دهد که تنها از طریق سه متغیر حقوق ومزایای دریافتی ، احساس امنیت شغلی و نگرش به کار می توان 26 در صد تغییرات تمایل به ترک شغل را پیش بینی نمود . در صورتی که مدیریت سازمان مترصد کاهش تمایل به ترک شغل کارکنان متخصص باشد باید میزان رضایت کار کنان از دریافتهای سازمانی و احساس امنیت شغلی را افزایش داده و نسبت به ایجاد نگرش مثبت به کار و سازمان اقدام نماید .

۱۲طراحی و ساخت نرم افزارهای فنی و مهندسی ویژه نفت، گاز و پتروشیمی
اطلاعات انتشار: اولین کنفرانس پتروشیمی ایران، سال
تعداد صفحات: ۱۱
به همت برخی از نخبگان و نو آوران ایرانی نرم افزار Pars Plant, Pars Map برای نخستین بار در ایران به منظور قطع وابستگی به نرمافزارهای خارجی در زمینه مشابه سازی سه بعدی ) 3D Modeling) سایت های صنعتی ) (plant علیالخصوص پروژههای نفت، گاز، پترو شیمی و ... طراحی و ساخته شده و دارای مزایای زیر نسبت به نمونههای مشابه خارجی است .
برخی از مهمترین مزایای نرمافزارهای مهندسی ( تولید داخل ) را میتوان چنین برشمرد :
.1 افزایش سرعت، دقت و کیفیت در طراحی، محاسبات و ساخت .
.2 ارائه طراحی دقیق و قابل اطمینان .
.3 قابلیت استفاده ازبانک های اطلاعاتی ( استانداردهای بین المللی ).
.4 قابلیت پردازش اطلاعات طراحیهای قبلی .
.5 صرفه جوئی در زمان خریدهای خارجی و جلوگیری از تکرار دفعات خرید ( مواد اولیه ).
.6 به حداقل رساندن ضایعات مواد اولیه .
.7 شیبه سازی پروژهها قبل از ساخت .
.8 تقویت توان طراحی و مهندسی مهندسان کشور .
.9 جلوگیری از خروج ا رز وعدم وابستگی به دنیای خارج .
.10 صدور نرم افزارهای فنی و مهندسی و خدمات مهندسی .
.11 تولید نرم افزارهای فنی و مهندسی احتیاج به ابزار پیشرفته خارجی ندارد .
.12 مهمترین ابزار طراحی و تولید نرم افزارهای فنی ومهندسی، بکارگیری ومدیریت نیروی فکر افراد خلاق و سازنده است .
.13 ایجاد شغل، که یکی از دغدغه های اصلی مردم ومسئولین کشور میباشد .
.14 تولید نرم افزارهای فنی ومهندسی باعث خلاقیت و فناوری در کلیه سطوح علوم مهندسی کشور خواهد شد .
.15 تولید نرم افزارهای فنی و مهندسی باعث بکارگیری استانداردها در طراحی و ساخت پروژهها اعم از ماشین آلات صنعتی، تولید نیرو، پالایش، تصفیهخانههای صنعتی و ... خواهد شد .

۱۳اعمال مدیریت تغییر در پردازش اطلاعات بین اپراتوری مراکز ارتباط بین الملل در شرکت ارتباطات زیر ساخت
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت، سال
تعداد صفحات: ۱۱
در سال 1382 شرکت ارتباطات زیر ساخت بر اساس اهداف ذیل تاسیس گردید: زیر ساخت1– تهیه و تدوین طرح های جامع در زمینه شبکه ارتباطات2– انجام تحقیقات و پژوهش های کاربردی و تهیه طرح های مقدماتی و تفصیلی3– تهیه و تدوین استانداردهای توسعه، نگهداری و بهره برداری از شبکه زیر ساخت4– مدیریت، توسعه، نظارت، تاسیس، نگهداری و بهره برداری از شبکه زیرساخت5– تامین نیازهای ارتباطی راه دور کلیه متقاضیان6– ارایه و صدور خدمات فنی و مهندسی .تبادل ارتباطات و ترانزیت ترافیک بین الملل7– همکاری با سایر اپراتورهای مخابراتی بین المللی در زمینه8– ارزیابی و پشتیبانی شبکه9– عضویت در کنفرانس ها، انجمن های ملی و بین المللی10– مدیریت برنامه ریزی و پیاده سازی آموزش های تخصصی 11– بالا بردن کیفیت نگهداری ارتباطات بین شهری و بین الملل.

۱۴رشد اقتصادی، جهش فناوری، وظائف دولت
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: هفتمین سمینار ملی مهندسی سطح و عملیات حرارتی، سال
تعداد صفحات: ۱۲
راه موثر و تعیین کننده برای بهبود بهره وری، ارتقاء سطح فناوری است . امید به انتقال فناوری برای پر کردن شکاف بین ایران و کشور های صنعتی پیشرفته نتیجه بخش نیست، زیرا آنها از دادن فناوری های تعیین کننده دریغ دارند و شکاف فزاینده خواهد بود، ثانیا مفهوم انتقال فناوری ذاتا استعماری و مانع رشد و شکوفایی استعدادهای داخلی است. ویژگی فناوری برتر حالت بین رشته ای و آثار انتشاری شدید آن د ر اقتصاد ملی است، به همین دلیل رشد آن با رشد علوم پایه و انواع فنون مهندسی ملازمه دارد و نیز کار برد آن گستره زیادی دارد . مهندسی سطح که این همایش پیرامون آن تشکیل شده است ، نمونه ای شاخص از آن است که از یک سو فیزیک ، مهندسی مواد و مهندسی مکانیک را کمال می بخشد و از سوی دیگر در صنایع گوناگونی مانند فولاد، نفت و گاز، خودرو، موشکی، دفاعی، هستهای، پزشکی، هوافضا و فناوری نانو کاربرد برتر دارد. اهمیت فناوری سطح در ساخت و نگهداری قطعات، ابزار و محصولات صنعتی است که نقش ویژه ای در افزایش بهره وری بدان می بخشد. همین نقش به کشورمان امکان می دهد که بازدهی انباره موجود سرمایه ملی را افزایش دهد . مهندسی سطح می تواند عمر ق طعات صنعتی را تا ده برابر افزایش دهد و صرفه جویی هنگفتی برای اقتصاد ملی در پی داشته باشد. تلاشهای دانشمندان ما در این عرصه، دستاوردهای نرم افزاری دانش و ف ن مهندسی سطح را تاکنون به ارمغان آورده است . امروز زمان رشد تجاری و صنعتی شدن این رشته است . ایجاد بازار و تضمین زمان دار آن نیاز امروز است . کاری که باید با سفارش کار شرکت های دولتی به فعالان و کارآفرینان این رشته آغاز شود. تلاش مجلس شورای اسلامی بر اجرای قا نون حداکثر استفاده از توان فنی و مهندسی و ساخت تجهیزات داخلی، پشتیبان این هدف است.

۱۵تمهیدات ویژه در ساخت و ساز ایمن برپهنه های گسلش فعال
اطلاعات انتشار: ششمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، سال
تعداد صفحات: ۸
اگر در اثر حرکت گسل در هنگام زلزله سطح زمین در زیر یک سازه دچار گسیختگی شود خطر زیادی تمامیت سازه و ساکنان و اشیا داخل آن را تهدید خواهد کرد دراثر تغییر مکان تفاضلی زمین در طرفین گسل – گسلش – سازه به احتمال بسیار زیاد دچار خسارات اساسی خواهد شد تجربه زمین لرزه های شدید بویژه زمین لرزه های 1999 میلادی ترکیه وتایوان نشان داده است که با عنایت به صدمات جبران ناپذیر وارده بر سازه ها و تاسیسات مهم در اثر گسلش سطحی زمین توجه به خطر گسلش سطحی و اتخاذ تمهیدات مناسبی در برخورد با آن بسیار حائز اهمیت است رشد فزاینده جمعیت و نیاز به گسترش شهرها خصوصا در مناطقی که با محدودیتهای اقتصادی و یا زمین دراختیار در شهرهای بزرگ مواجهند امکان سنجی احداث ساختمان ها در پهنه های گسلی فعال را بیش از پیش مورد توجه و علاقه جامعه فنی و مهندسی قرار داده است.

۱۶اجرای پدافند غیرعامل شهری و کاهش مخاطرات زلزله با توجه به اصول مدیریت بحران و بررسی شریانهای حیاتی آسیب پذیر
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: اولین کنفرانس ملی مدیریت بحران، زلزله و آسیب پذیری اماکن و شریانهای حیاتی، سال
تعداد صفحات: ۱۹
استقرار فلات ایران برروی پهنه پرحادثه کره زمین از جمله کمربند زلزله آلپ هیمالیات منطقه کوهزایی برخورداری از اقلیم گرم و خشک تنوع توپوگرافیکی و شرایط طبیعی ناهمگون و همچنین تغییرات و تحولات اجتماعی و اقتصادی پرشتاب دهه های اخیر نظیر شهرنشینی دگرگونی در ساختار اقتصادی و تکنولوژیک و قرار گرفتن در دوران گذار اقتصادی مجموعا شرایطی را بوجود آورده است که وقوع انواع بحرانهای محیطی و انسانی اجتناب ناپذیر است پراکنش شهرها درنقاط اسیب پذیر عدم رعایت قوانین و ضوابط فنی و مهندسی در دهه های گذشته بافت کهنه و فرسوده اغلب شهرها وجود ساختمان ها و ابنیه های کم دوام و وجود جریانهای سیلابی در برخی شهرها از جمله معضلات مهمی است که در صورت وقوع بحرانهایی نظیر زلزله و سیل دامنه آن را تشدید نموده و عمق و وسعت فاجعه را مضاعف تر نیز می کند.

۱۷) EPMA( با استفاده از روش میکروآنالیز با پروب الکترونی A در آلیاژ 653 )prefil( اثر ریزکننده دانه ها و بهساز استرانسیم برروی حساسیت اندازه گیری روش پروفیل
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: آلومينيوم، سال
تعداد صفحات: ۸

۱۸ساخت و اصلاح قالب های اکستروژن
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: آلومينيوم، سال
تعداد صفحات: ۸

۱۹سیستم های گرمایشی و سرمایشی در هواپیماهای مسافربری
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: ارون‍د، سال
تعداد صفحات: ۴

۲۰استراتژی کنترل تهویه
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: ارون‍د، سال
تعداد صفحات: ۴

۲۱انتخاب تجهیزات انتقال دهنده کندانسه و تغذیه دیگ های بخار
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: ارون‍د، سال
تعداد صفحات: ۴

۲۲کاویتاسیون و اثر این پدیده بر عملکرد پمپ محوری (بخش دوم و پایانی )
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: ارون‍د، سال
تعداد صفحات: ۵

۲۳انرژی های تجدیدپذیر
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: ارون‍د، سال
تعداد صفحات: ۴

۲۴اخبار علمی : بهره گیری از رنگهای غیر استاندارد وارداتی در صنایع محیط زیست را آلوده می کند
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: استاندارد، سال
تعداد صفحات: ۱۲

۲۵صنعت خودرو، قطعه سازی و بررسی امکان زمینه های صادرات و جذب بازارهای منطقه
نویسنده(ها):
اطلاعات انتشار: استاندارد، سال
تعداد صفحات: ۱۱
نمایش نتایج ۱ تا ۲۵ از میان ۲۵۱۰۳ نتیجه